SON EKLENENLER
Yine Otokar yine Afrika

Yine Otokar yine Afrika

KARA/
1 yıl önce
21070 Görüntülenme

Türkiye'nin önde gelen kara araç üreticilerinden Otokar bir Afrika ülkesinden COBRA II taktik tekerlekli zırhlı araç siparişi aldı.

Otokar sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda,"Bir Afrika ülkesi ile Cobra II araçlarımız için yaklaşık 25 Milyon USD bedelli yeni bir ihracat sözleşmesi imzaladık. Yedek parça ve eğitim hizmetleri satışını da kapsayan sözleşmenin teslimatlarının bu yıl içinde başlayarak 6 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor." bilgisine yer verdi.

Otokar, geçtiğimiz Ekim ayında da yine bir Afrika ülkesinden yaklaşık 110 milyon dolar değerinde Cobra II ve ARMA 8x8 siparişi aldığını duyurmuştu.

Otokar zırhlı araçları bugün 35’ten fazla ülkede 50’nin üzerinde kullanıcı envanterinde hizmet veriyor. Kendi sınıflarında dünyanın sayılı araçları arasında kabul edilen Otokar zırhlı araçları hareket kabiliyeti, koruma seviyesi ve beka kabiliyeti ile dikkati çekiyor.

Üstün hareket kabiliyetinin yanı sıra, COBRA II; arttırılmış balistik ve mayın koruması, geniş iç hacim, yüksek taşıma kapasitesi sunmaktadır. COBRA II geniş silah entegrasyon ve görev donanım ekipman opsiyonları sayesinde sınır koruma, iç güvenlik ve barış koruma harekatları da dahil bir çok görevde yer alabiliyor.

COBRA II modüler yapısı sayesinde; personel taşıyıcı, silah platformu, KBRN keşif, kara gözetleme radar, iç güvenlik, ambulans ve komuta kontrol araç konfigurasyonlarına ihtiyaç duyulan farklı görevlere uyarlanabilmekte ve isteğe bağlı olarak amfibik seçeneği ile sunulmaktadır.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com