SON EKLENENLER
Yeni 'CATS' Bayraktar ile test edildi

Yeni 'CATS' Bayraktar ile test edildi

HAVA/
2 ay önce
929 Görüntülenme

ASELSAN'ın hava platformları için geliştirdiği elektro-optik keşif, gözetleme ve hedefleme sistemi "CATS'in yeni konfigürasyonu Bayraktar TB2 ile başarıyla test edildi.

Google Haberlerde bizi takip etmek için tıklayınız

Savunma Sanayii Başkanlığı öncülüğünde yürütülen projede yeni konfigürasyon CATS Sisteminin BAYKAR Savunma ürünü Bayraktar TB2 İnsansız Hava Aracı üzerinde uçuşlu testleri icra edildi.

Testler sonucunda elektro optik sistem performansının operasyonel ihtiyaçları eksiksiz olarak yerine getirdiği raporlandı. ROKETSAN ve BAYKAR Savunma katılımı ile uzak menzil atışlı testler de yapılarak her iki atışta da tam isabet sağlandı.TEKNOFEST'te ilk kez sergilenen CATS'in yeni konfigürasyonu, 9 bin metrenin üzerindeki irtifada lazer işaretleme yaparak MAM-L mühimmatını 17 km menzildeki hedefe başarıyla yönlendirebiliyor.

ASELSAN’ın Gölbaşı yerleşkesinde 14 Eylül’de düzenlenen basın toplantısında ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, bir kısmı yurt dışı kullanıcılara olmak üzere toplamda 13 adet CATS elektro-optik görüntüleme ve hedefleme sistemi teslimatı gerçekleştirildiğini ve bu rakamın yıl sonuna doğru 16’ya ulaşmasını planladıklarını belirtmişti.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com