SON EKLENENLER
TSK'ya teslimat zamanı

TSK'ya teslimat zamanı

HAVA/
2 ay önce
1034 Görüntülenme

Türk hava savunma şemsiyesinin önemli unsurlarından olacak olan Hisar O+ kızılötesi güdümlü füze teslimatlarına 2022 yılında başlanacak.

Google Haberlerde bizi takip etmek için tıklayınız

Hava savunma alanında Hisar A+ sisteminin tüm unsurlarıyla teslim edildiğini, harp başlıklı atışında yüksek hızlı hedefi uzak menzil ve yüksek irtifada imha eden Hisar O+ Projesi'nde seri üretime geçildiğini ve Siper sisteminin Blok-1 testlerinin başlatıldığını anlatan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, gelecek yıla dönük planlamalara ilişkin ise "2022'de Hisar O+ kızılötesi güdümlü füze teslimatlarına başlanacak. Sungur portatif alçak irtifa hava savunma füzesi, Akya harp torpidosu, MAM-T ve Atmaca teslimatlarına başlanacak. Dikey atım sisteminin karadan atışlı testleri gerçekleştirilecek. Yeni Tip Denizaltı Projesi'nde 2. Denizaltı havuza çekilecek." dedi.Hava savunmada teslimat zamanı geldi

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir de AA'ya yaptığı açıklamada, İrili ufaklı silah sistemlerinin teslimatlarına devam edildiğini belirtti.Demir, şunları kaydetti:

"Hava savunmada Sungur, Hisar A+, Hisar O+ teslimatları söz konusu. Hisar O+'ların teslimatına başlayacağız. Siper'de belki bu yıl bitmeden yeni bir testimizi daha görebiliriz. Savunma sanayisinde olmayan şeyi söylemiyoruz. Olduktan sonra, olma aşamasında söylüyoruz. Spekülasyon yapmak istemiyoruz. Beklentileri ne çok üstte ne altta tutmak değil, neyse onu söylemek istiyoruz. Savunma sanayisi çok uçup kaçmaya gelmeyen bir konu. Biraz makul gitmek lazım. Bazı şeyleri cebinizde tutmanız gerekiyor. Çok da ortaya saçmamanız lazım."

Kaynak: www.defenceandtechnology.com