SON EKLENENLER
'SUNGUR'da sona doğru

'SUNGUR'da sona doğru

HAVA/
10 ay önce
14571 Görüntülenme

ROKETSAN tarafından milli imkanlarla geliştirilen Sungur'un envantere girmesi için son aşamaya gelindi.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, portatif özelliğiyle kara, hava ve deniz platformlarına entegre edilebilecek Sungur Hava Savunma Sistemi'nin envantere girmesi için son aşamaya geldiklerini bildirdi.

Savunma Sanayii Başkanlığı öncülüğünde, ROKETSAN'ın yerli savunma sanayi paydaşlarıyla birlikte geliştirdiği hava savunma ailesinin yeni üyesi Sungur, başarılı atışlı testler sonrası envantere girmeye hazırlanıyor.Türkiye'nin kademeli hava savunma sisteminin yeni üyesi, portatif özelliğiyle kara, hava, deniz platformlarına entegre edilebilecek. IIR (Görüntüleyici Kızılötesi) arayıcı başlığa ve azami 8 km menzile sahip ‘at ve unut’ tipi özelliğindeki Sungur'un, hareketli atış, gece-gündüz hedef tespit, teşhis, tanımlama, takip ve 360 derece atış kabiliyeti bulunuyor.

Sungur, hava unsurlarına karşı etkinliği ve yüksek manevra kabiliyeti, yüksek hedef isabet yeteneği ve karşı tedbir özelliği, titanyum harp başlığı, hedefin uzun menzilden görüntülenmesini sağlayan nişangahıyla kendi sınıfının önünde bir sistem olarak ön plana çıkıyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com