SON EKLENENLER
KATEGORİ

DÜNYA

Ermenistan 'İskender M' kullandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan'ın Karabağ savaşında Azerbaycan'a karşı Rusya yapımı "İskender M" balistik füzeleri kullandığını açıkladı.
İngiltere için Türkiye önemli ortak İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, Türkiye'nin, Akdeniz ve Karadeniz'de güvenliğin sürdürülmesinde, kendileri için önemli bir NATO müttefiki ve ortak olduğunu ifade etti.
Türk SİHA'ları Almanları tedbir almaya yöneltti Almanya'nın önde gelen gazetelerinden Frankfurt Allgemeine Zeitung, Azerbaycan tarafından kullanılan Türk SİHA'larının, 190'dan fazla Ermeni tankını ve zırhlı aracını imha etmesiyle ilgili haberlerin Alman ordusunda tedbir almaya yönelttiğini yazdı.
İsrail F-35'leri Rum hava savunma sistemini test etti İsrail, Güney Kıbrıs Rum yönetimiyle gerçekleştirilen "Onisilos-Gedeon 2021" adlı ortak tatbikatta, Rum tarafının hava savunma sistemini test etti.
Türk SİHA'ları dünya gündeminde Amerikalı siyaset bilimci Fukuyama, Türkiye'nin son yıllarda ürettiği silahlı insansız hava araçlarının günümüz savaş taktiklerini değiştirdiğine dikkat çekerek "SİHA'lar 2020'de Türkiye'nin bölgesel güç olarak yükselmesine önemli katkı yaptı.
Suudi Arabistan'dan İsrail ile normalleşme açıklaması Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal Bin Ferhan, İsrail'in bölgedeki konumunun normalleşmesinin tüm bölge için ekonomik, sosyal ve güvenlik açılarından faydalı olacağını belirtti.