SON EKLENENLER
Singapur'a ilk H225M teslimatı

Singapur'a ilk H225M teslimatı

HAVA/
8 ay önce
4767 Görüntülenme

Singapur Cumhuriyeti Hava Kuvvetleri (RSAF), ilk Airbus H225M helikopterini teslim aldı.

Google Haberlerde bizi takip etmek için tıklayın

Airbus Helicopters, Singapur Savunma Bakanlığı ile 2016 yılında H225M helikopterlerinin satışı için bir sözleşme imzalamıştı. H225M'ler  1983'ten beri hizmette olan ve görev ömrünün sonuna gelen AS332M Süper Pumaların yerini alacak. Helikopter sayısı veya teslimatların ne zaman tamamlanacağı hakkında herhangi bir bilgi ise verilmedi.

Yeni helikopterler, keşif-gözetleme, güvenliği sağlama, afetlerde yardım ve arama kurtarma operasyonlarında kullanılacak.

Toplam kalkış ağırlığı 11 bin kilogram olan  H225’de iki adet Turbomeca Makila 2A1 motor bulunuyor. 31 asker veya 5 bin 250 kilogram yük taşıyabilen helikopter saatte 324 kilometre hıza çıkabiliyor. Güncel elektronik sistemler ve otomatik pilot ile donatılan bu helikopter, her türlü hava koşulunda görev yapabilmesi ve çeşitli görevlere göre konfigüre edilebilmesi nedeniyle, arama ve kurtarma (SAR) görevlerinde tercih ediliyor.

Brezilya, Fransa, Endonezya, Malezya, Meksika ve Tayland Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yer alan helikopter 143.000'den fazla uçuş saatine sahip.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com