SON EKLENENLER
Silah testleri başarılı

Silah testleri başarılı

HAVA/
7 ay önce
2823 Görüntülenme

ABD Hava Kuvvetleri'nin yeni arama ve kurtarma helikopteri HH-60W Jolly Green II'nin silah sistemleri test edildi.

Google Haberlerde bizi takip etmek için tıklayınız

Hava Kuvvetleri'nin Sikorsky HH-60W Jolly Green II muharebe arama ve kurtarma helikopteri, geliştirme test programını 13 Nisan'da Eglin Hava Kuvvetleri Üssü'nde tamamladı. Sikorsky ve ABD Hava Kuvvetleri uzmanları tarafından yapılan son testte, helikopterin üzerine entegre edilen silah sistemlerinin performansı denendi. Bu testle programda önemli bir kilometre taşı daha geride kaldı.

UH-60M Black Hawk'ın geliştirilmiş bir versiyonu olan HH-60W helikopterinin öncelikli görevi, muharebe alanında personel kurtarma faaliyetlerini yürütmek olacak. Helikopter ayrıca, sivil arama kurtarma, tıbbi tahliye, afet müdahalesi, insani yardım, komuta ve kontrol dahil olmak üzere savaş dışındaki askeri operasyonları gerçekleştirmekle de görevlendirilecek.



HH-60W, gelişmiş kontrol sistemi, sayısal kokpit ve modern aviyonikler gibi bileşenlerle ön plana çıkıyor. Havada yakıt ikmal kabiliyeti bulunan platform sensör, radar ve çoklu savunma sistemleri sayesinde, kokpite ilave bilgi sağlayacak olup helikopterin ve personelin hayatta kalması anlamında pilotların durumsal farkındalıklarını artıracak.

Hava kuvvetleri 26 yıldır hizmette olan HH-60G Pave Hawks filosunun yerine geçecek olan HH-60W'den toplam 108 adet teslim almayı planlıyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com