SON EKLENENLER
Sarsılmaz'dan güvenlik güçlerine yeni teslimat

Sarsılmaz'dan güvenlik güçlerine yeni teslimat

KARA/
1 ay önce
1227 Görüntülenme

Sarsılmaz Silah Sanayii güvenlik güçlerinin 5,56 milimetre kalibre piyade tüfeği ihtiyacının karşılanması amacıyla teslimatlarını sürdürüyor.

Google Haberlerde bizi takip etmek için tıklayınız

Savunma Sanayii Başkanlığı koordinasyonunda güvenlik güçlerinin ihtiyaçlarının yurt içinden karşılanma oranının artırılması hedefi doğrultusunda, yeni nesil piyade tüfeklerinin üretim ve teslimatları sürüyor.

Konuyla ilgili olarak Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir sosyal medya hesapları aracılığıyla, "Güvenlik güçlerimize tüfek teslimatlarımız devam ediyor. Son olarak Kale Kalıp ve Sarsılmaz tarafından üretilen 5.56 mm Piyade Tüfeklerimizden JGK ve KKK’ya teslim ettik." bilgisini paylaştı.

Edinilen bilgiye göre Avrupa’nın en büyük silah üretim tesisinde üretimlerini gerçekleştiren Sarsılmaz, Emniyet Genel Müdürlüğüne SAR 223P, Kara Kuvvetleri Komutanlığına ise SAR 56 14,5 inç teslimatı gerçekleştirdi. Hali hazırda SAR 56 11 inç tüfeğin ise kalifikasyon testleri devam ediyor.Piyadeye yüksek ateş gücü 'SAR 223P'

Türk Silahlı Kuvvetlerinin talebiyle tamamen öz kaynaklarla geliştirilen SAR 223P piyade tüfeği, etkili ateş gücü ve menzile, yüksek isabet yüzdesine sahip hafif ve modüler bir platform olarak öne çıkıyor.

SAR 223 piyade tüfeğinin gaz piston etkili geciktirilmiş geri tepme prensibine sahip versiyonu olan SAR 223P, dakikada yaklaşık 900 atım yapabiliyor.

İçişleri Bakanlığı bünyesindeki kurumlarda da kullanılan SAR 223P, hızlı nişan almayı sağlayan mesafe ayarlı (100-400 m), katlanır, metal nişangâha sahip. 30 mermi kapasiteli hafif ve dayanıklı polimer şarjörle beslenen SAR 223P, sağ ve sol el kullanımına uygun çift taraflı kurma kolu ve emniyet mandalıyla kullanıcıya mükemmel uyum sağlıyor.

11 inç ve 14,5 inç olmak üzere iki farklı namlu boyu alternatifi sunan SAR 223P, yakın mesafeden uzak menzile kadar farklı koşullarda gerçekleşebilecek tüm görevlere uyum sağlayabiliyor.Ön cephe SAR 56 ile SARSILMAZ

Sarsılmaz’ın, saha personelinden aldığı geri bildirimleri deneyimiyle bir araya getirerek geliştirdiği SAR 56 ile güvenlik güçlerinin ihtiyacının karşılanması hedefleniyor.

Milli Piyade Tüfeği MPT-76, SAR223P ve SAR308 piyade tüfekleri ve SAR109T makinalı tabancası ile güvenlik güçlerinin ihtiyaçlarını karşılamaya devam eden Sarsılmaz’ın ön cephede çarpışanlar için geliştirdiği piyade tüfeği SAR 56, bu alanda daha önce elde edilen tüm birikim ve deneyimi üzerinde taşıyor. 5,56x45 milimetre çapındaki SAR 56, saha personelinden alınan geri bildirimlerle geliştirilen, kullanıcı dostu bir tüfek.

Polimer toz kapağı, ergonomik kayış bağlantı halkası, göstergeli şarjörü SAR 56’nın diğer önemli özellikleri arasında. Yüksek teknoloji ürünü bu piyade tüfeği, farklı uzunlukta namlu boyu seçeneklerine de sahip. 7,5 inç, 11 inç ve 14,5 inç olmak üzere üç farklı namlu boyu alternatifi sunan SAR 56, yakın mesafeden uzak menzile kadar farklı koşullarda gerçekleşebilecek tüm görevlere uyum sağlayabiliyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com