SON EKLENENLER
Sarsılmaz SAHA EXPO'da gücünü sergiliyor

Sarsılmaz SAHA EXPO'da gücünü sergiliyor

GÜNDEM/TÜRKİYE
1 yıl önce
21257 Görüntülenme

Türk savunma sanayisi, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını dolayısıyla fuar ve iş geliştirme faaliyetlerinin sınırlandığı bir ortamda üç boyutlu sanal fuar uygulaması XperExpo ile bugün dünyaya açıldı. Türkiye'nin yeni makineli tüfekleri de bu fuarda tanıtılacak.

Ateşli silah üreticisi Sarsılmaz'ın SAR 762 MT ve SAR 127 MT silahları Saha Expo'da ilk kez sergileniyor. SAR 762 MT, 7,62×51 milimetre mayonlu mühimmat kullanan ve tam otomatik atış yapabilen makinalı tüfek olarak geliştirildi. Üç farklı modeli bulunan silahtan SAR 762 A modeli araç üstü (SARP, STAMP ve benzeri) kullanım için, SAR 762 B modeli piyade tipi kullanım için ve SAR 762 C modeli Altay tankında ana muharebe tankına eş eksenli kullanım için tasarlandı.

SAR 127 MT ise 12,7×99 milimetre mayonlu mühimmat kullanan, tam otomatik ve tek tek atış yapabilen ağır makinalı tüfek olarak geliştirildi. Hızlı değiştirilebilir namlu özelliğine sahip olan SAR 127 QCB tüfeğinin mayon beslemesi sağdan veya soldan yapılabiliyor. Bu silah, platform üstünde (SARP, STAMP ve benzeri) hava, deniz ve kara araçlarında kullanılabiliyor. Tüfek, her türlü ekstrem koşullarda tahripli atış yapabilme kabiliyetine sahip bulunuyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com