SON EKLENENLER
'SAR 9X' ABD'de

'SAR 9X' ABD'de "Yılın En İyisi" seçildi

KARA/
1 yıl önce
11588 Görüntülenme

Sarsılmaz Silah Sanayii tarafından üretilen SAR 9X modeli tabanca, Amerika'nın en prestijli silah dergisinde silah uzmanı editörlerin tercihiyle 2020 yılının en iyi tabancası seçildi.

Türkiye’nin alanında lider firması Sarsılmaz, dünyanın en büyük silah pazarı olma özelliğini taşıyan Amerika Birleşik Devletlerinde (ABD) büyük bir başarıya imza attı. Sarsılmaz tarafından geliştirilip üretilen SAR 9X, dünyanın yakından takip ettiği ABD’deki Editors’ Choice Award – Editörlerin Seçimi Ödülü'nde “2020 Yılının En İyi Tabancası” seçildi.

ABDde yüz binlerce kişinin takip ettiği On Target dergisi tarafından düzenlenen Editors’ Choice Awardda, SAR 9Xin yanı sıra dünyanın önde gelen silah üreticilerinin en iyi tabancaları değerlendirmeye alındı. Değerlendirme, ABD silah dünyasının önde gelen isimlerince silahların uygulamaya dayalı teknik testlere tabi tutulması yöntemiyle yapıldı. Oylama sonucunda, Sarsılmaz tarafından tamamen yerli ve milli olanaklarla üretilen SAR 9X birinciliği elde ederek bir kez daha tüm dünyada adından söz ettirmeyi başardı. Değerlendirmede en fazla oyu alan SAR 9X, gösterdiği performans ve sahip olduğu teknik özelliklerle çıtayı en yüksek seviyeye çıkardı.Sarsılmaz Silah Sanayii Genel Müdür Yardımcısı Nuri Kızıltan, SAR 9X`in tamamen yerli ve milli imkanlarla yapıldığını ve 50 bin atım dayanıklılık sağladığını ifade ederek, "Amerika Birleşik Devletleri dünyanın en büyük pazarı. Bu pazarda çok etkin silah dergileri de var. `On Target Magazine` adlı bir derginin organizasyonuyla, editörlerin yaptığı performans testleri sonucunda 2020 yılının en iyi tabancası seçildi. Burada özellikle performansın ve editörlerin altını çizmek gerekir. Çünkü performans olarak SAR 9 ve SAR 9X hem teleskopik yay sistemiyle hem de ergonomik sistemiyle, güvenilirliği ve emniyet sistemleriyle zaten özgün. Savunma Sanayii Başkanlığı`nın özgün ve yerli tabanca projesini başarıyla tamamlamış, 50 bin atım yapmış bir üründür.Bu ürün şu anda 200 binin üzerinde ordumuz, emniyet güçlerinde ve özel kuvvetlerde kullanılmaktadır. 25 metre içerisinden yapılan atışlarda verilen belli dağılım sınırları var. Bunları iklimleme testlerinde sıfır hata ile geçti. 50 bin atım çok zor bir dayanımdır. Bunun için özel bir malzeme kullanılmıştır. Çelikler, özel üretim tekniğiyle yerli üretim olarak sağlanmıştır. Yani, özgün ve yerli tabanca, tam bir yerli ve milli bir üründür." dedi.

ABD'de 2020'nin en iyisi 'SAR 9X' okumak için tıklayınız

Kaynak: www.defenceandtechnology.com