SON EKLENENLER
'SAR 9 METE'lere iyileştirme

'SAR 9 METE'lere iyileştirme

KARA/
5 ay önce
4615 Görüntülenme

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sarsılmaz Silah Sanayii tarafından SAR 9 METE model tabancalara iyileştirme yapılacağını duyurdu.

Google Haberlerde bizi takip etmek için tıklayınız

Kara Kuvvetlerince yapılan duyuruda, "SAR 9 METE model tabancaların iyileştirme kapsamındaki iğne tutucu arka kapakları, değiştirilecektir. Bu kapsamda; SAR 9 METE model teçhizat tabancası olan personel tarafından, SARSILMAZ A.Ş.’nin internet sitesinde yayımlanan 81 ilde bulunan değiştirme noktalarından birinden randevu alınarak kapak değiştirme işlemleri ücretsiz yapılabilecektir.” bilgisine yer verildi.Sarsılmaz, Savunma Sanayii Başkanlığının Özgün Yerli Tabanca Geliştirme (ÖYTG) Projesi kapsamında yerli tasarım ve mühendislikle geliştirdiği SAR 9 METE’yi güvenlik güçlerine teslimatına devam ediyor.

Yeni nesil hafif polimer gövdeli SAR 9 METE, yalnızca 750 gram ağırlığa sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Namlu ve kapağı alaşımlı dövme çelikten üretilen tabanca, üç farklı ölçüde değiştirilebilir kabza ve sırtlık seçeneği sunuyor. Optik sabit geze sahip olan SAR 9 METE, emniyet mandalının yanı sıra tetik ve iğne emniyetiyle güvenli bir kullanım sağlıyor. SAR 9 METE ayrıca gövdesindeki özel ray sistemiyle aksesuar kullanımını da olanaklı kılıyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com