SON EKLENENLER
SAGER ve SAGER-STA Tanksavar Termal Nişangah Sistemleri

SAGER ve SAGER-STA Tanksavar Termal Nişangah Sistemleri

ÜRÜN/PROJE/
1 yıl önce
20685 Görüntülenme

SAGER Füze Sistemi lançerleri için modern, kompakt, hafif ve maliyet etkin bir termal görüntüleme sistemi çözümüdür. SAGER’de gece, gündüz ve her türlü muharebe koşulunda hedeflerin uzaktan tespit, teşhis ve tanımasını sağlayan yüksek performanslı termal görüntüleme sistemi bulunmaktadır.

SAGER KORNET-E/EM Tanksavar Füze Sistemine başarı ile entegre edildi. SAGER sahip olduğu Optik Kolimatör vasıtası ile doğrudan görüntüleme optik sistemi kanalından termal görüntünün iletilmesini sağlıyor. Bu sayede kullanıcıya tek vizorden termal ve gündüz görüntüsünü izleyebilme imkânını sunuyor.

SAGER-STA ise ASELSAN tarafından KORNET-E/EM Füze Sistemi lançerlerinin araç platformlarından tevcih edilebilmesi için tasarlanıp geliştirilen; termal kamera, gündüz görüş sistemi ve lazer mesafe bulucu içeren kompakt bir yapıya sahiptir. KORNET-E/EM ile kullanımında modifikasyon gerektirmeyecek şekilde tasarlanan modern, hafif ve maliyet etkin bir termal görüntüleme sistemi çözümüdür.

SAGER-STA içerdiği uzun menzilli soğutmalı termal kamerası, sürekli optik büyütme özellikli gündüz kamerası, yüksek performanslı lazer mesafe ölçme yeteneği ile son kullanıcıya gece, gündüz ve her türlü muharebe koşulunda hedeflerin uzaktan tespit, teşhis ve tanınmasını sağlayarak en uygun çözümü oluşturuyor. SAGER-STA Termal Nişangâhı kolay takılabilir mekanik arayüzü ile araç üzerinde kullanılabildiği gibi üçayak üzerinde göz vizörü ile kullanım konsepti de mevcuttur.

SAGER-STA, FNSS Savunma Sistemleri A.Ş. tarafından Kara Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyacı için geliştirilen Silah Taşıyıcı Araçlar (STA) üzerinde yer alan KORNET Silah Sistemlerine entegre edildi ve proje kapsamında araç kalifikasyonu ve atışlı test faaliyetleri başarılı bir şekilde tamamlandı.

Gerçekleştirilen araç teslimatları ile SAGER-STA sahada etkin bir biçimde kullanılmaya başlandı.