SON EKLENENLER
S-400 iyi, SAMP-T orta, Patriot zayıf

S-400 iyi, SAMP-T orta, Patriot zayıf

HAVA/
2 ay önce
961 Görüntülenme

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, S-400 ve SAMP-T çalışmalarında aşama kaydedildiğini Patriot hava savunma sisteminde ise herhangi bir gelişmenin olmadığını açıkladı.

Google Haberlerde bizi takip etmek için tıklayınız

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) öncülüğünde Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği (SSI) tarafından düzenlenen Savunma ve Havacılık Sanayiinde Küresel Stratejiler Konferansı'21 kapsamında, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir,Türkiye'nin yüksek irtifa hava savunma sistemi tedarikine yönelik çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Demir, Rusya ile S-400'de 2 sistem için masaya oturulduğunu, ikinci sistemin belirli alanlarda iş birliğini içerdiğini ve bu yönde somut gelişmeler de olduğunu söyledi.

ABD'li ilgili makamlarla Patriot konusunda herhangi bir gelişme olmadığını bildiren Demir, "Patriot konusunda hiçbir gelişme yok, bir temas da yok, zamanında yaptığımız talebe bir cevap da yok." dedi.SAMP-T için tanımlama çalışmasının bittiğini, salgının da etkisiyle 3 ülkeli bu planın çok hızlı ilerlemediğini dile getiren Demir, "Birkaç detay imzamız var, sonrasında oturup daha önceki konuştuğumuz çerçevede planlayacağız." diye konuştu.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com