Roketsan göreve hazır

Roketsan göreve hazır

Roketsan koronavirüsle mücadele kapsamında imkanlarını seferber etmeye hazır.

Savunma sanayisinin öncü kuruluşlarından biri olan ROKETSAN, yeni tip koronavirüs (COVID-19) ile mücadele kapsamında ihtiyaç duyulan medikal ekipmanların temin edilerek kullanıma sunulması için üzerine düşen görevleri yerine getirmeye hazır olduğunu belirtti.

Roketsan yaptığı açıklamada;

“Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı kuruluşu olarak 30 yılı aşkın bir süredir yüksek teknolojimiz ve alanında uzman yetkin insan kaynaklarımız ile Silahlı Kuvvetlerimizin roket, füze ve silah sistemi ihtiyacını karşılama misyonu ile görev yapıyoruz. Denizlerin altından uzaya kadar geniş yelpazedeki ürünlerimizi hayata geçirirken edindiğimiz bilgi, teknoloji ve üretim altyapımızı ülkemizi de pençesine alan virüs salgınına karşı milletimizin bekası için kullanmak azmindeyiz.

Roketsan olarak çalışanlarımıza yönelik gerekli tüm önlemleri alarak, Ülke savunması için gerçekleştirdiğimiz üretime ara vermeden faaliyetlerimize devam ederken, Koronavirüs ile mücadele kapsamında zamana karşı yarışan, mesai mefhumu olmadan büyük özveri ile görev yapan tüm sağlık çalışanlarına şükranlarımızı sunuyoruz. Ülkemizin yetişmiş insan gücü, bilimsel alt yapısı ve Millet olarak birlik ve beraberlik ruhu ile bu mücadeleden de başarılı bir şekilde çıkacağımıza inancımız tamdır.

Bu doğrultuda Sağlık Bakanlığımızın Koronavirüs ile mücadelesine destek olunması amacıyla ihtiyaç duyulan medikal ekipmanların temin edilerek kullanımına sunulması için Roketsan’ın üzerine düşen görevleri yerine getirmeye hazır olduğunu kamuoyunun bilgisine sunarız.” dedi.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.