SON EKLENENLER
PUHU TSK'ya elektronik harpte üstünlük kazandıracak

PUHU TSK'ya elektronik harpte üstünlük kazandıracak

KARA/
1 yıl önce
19119 Görüntülenme

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, taşınabilir dinleme ve kestirme sistemi olan PUHU'nun son operasyonlarda etkin şekilde kullanılarak Türk Silahlı Kuvvetlerine elektronik harpte önemli üstünlük sağladığını bildirdi.

Sistemin Türk Silahlı Kuvvetlerine sağlayacağı avantajlara işaret eden Demir, şunları kaydetti:

"PUHU taşınabilir dinleme ve kestirme sistemleri son operasyonlarda etkin şekilde kullanılarak TSK'ya elektronik harpte önemli üstünlük sağladı. Bu süreçte PUHU'ya ek yetenekler kazandırılması için Ar-Ge çalışmaları devam etti ve teknolojik ilerlemeler kaydedildi.

PUHU, artık yerli, milli yazılım ve donanımlarla drone tespit kabiliyeti kazanacak. Uzaktan komuta ve işletim özelliğine de kavuşacak sistemin araç üzerine entegre mobil versiyonu üretilecek. Yeni PUHU'nun ilk teslimatlarını bu yıl içinde gerçekleştirmeyi hedefliyoruz."

Operasyon alanında taktik muharebe birimlerini desteklemek için ASELSAN tarafından geliştirilen PUHU, taşınabilir bir dinleme ve kestirme sistemidir. Kompakt bir yapıya sahip olan PUHU, taşınabilir geniş band kestirme (DF) birimi, sinyal işleme yetenekleri ve özel kestirme algoritmaları vasıtasıyla yüksek doğrulukta yön çizgileri üretiyor.

https://twitter.com/SavunmaTekno/status/1312507746143485953?s=20

Kaynak: www.defenceandtechnology.com

Etiket: