SON EKLENENLER

"Polis ATAK" göründü

HAVA/
11 ay önce
14954 Görüntülenme

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii tarafından Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Dairesi Başkanlığına teslim edilecek T129 ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri, TUSAŞ tesislerinde görüntülendi.

Irak Savunma Bakanı Jumaah Enad Saadoonn, 28 Aralık 2020’de resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Ankara’da Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tesislerinde incelemelerde bulundu. TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil ve yetkililer Bakan Saadoonn'a ATAK, ANKA, AKSUNGUR ve diğer yürütülen projeler hakkında bilgi verdi.

Öte yandan ziyaret ile ilgili Irak Savunma Bakanlığı tarafından paylaşılan görüntülerde Emniyet Genel Müdürlüğü için üretilen ATAK helikopterinin seri üretim hattında olduğu da görüntülerde yer aldı.

ATAK Programı kapsamında, Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Birimleri’ne 9 adet T129 ATAK Helikopteri teslim edilecek. İlk teslimatın 2021'de yapılması planlanıyor. Helikopterler teröristle mücadele kapsamında emniyet güçleri tarafından düzenlenecek operasyonlarda yakın hava desteği görevlerinde kullanılacak.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com