SON EKLENENLER
PARS'a 'SANCAK' pençesi

PARS'a 'SANCAK' pençesi

KARA/
6 ay önce
2282 Görüntülenme

PARS IV 6x6 Özel Operasyonlar Aracının ön ve arka bölümünde yer alan iki adet SANCAK kule sistemi IDEF 2021’de araçla birlikte sergilenecek.

Google Haberlerde bizi takip etmek için tıklayınız

FNSS’nin PARS III 8x8 ve 6x6 ihracat projesi kapsamında tasarlanan ve ilk olarak Umman Silahlı Kuvvetlerinin envanterine giren SANCAK Uzaktan Komutalı Kule (UKK) sistemi, 6x6 Mayına Karşı Korumalı Araç (MKKA) Tedariki Projesi kapsamında, silahlı kuvvetlerimize teslim edilecek olan PARS IV 6x6 Özel Operasyonlar Aracının da temel ateş gücünü oluşturuyor.

Kule, mühimmat kutuları başta olmak üzere, tamamen balistik korumaya sahip olması ile benzerlerinden ayrılıyor.12,7 mm / .50 kalibre makinalı tüfek, 40 mm otomatik bomba atar ve 7,62 mm makinalı tüfek ile donatılabilen SANCAK uzaktan komutalı bir silah sistemidir.

SANCAK, zırhlı veya zırhsız, insanlı veya insansız her türlü kara platformu için etkin ateş gücü sağlaması, dost unsurların sahada desteklenmesi ve ihtiyaç halinde gözetleme görevlerini de yerine getirebilmesi hedeflenerek tasarlanmıştır. Yüksek hassasiyetli vuruş kabiliyetine sahip SANCAK kule sistemi, zırh koruması ve depolanabilen mühimmat miktarı ile benzerlerinin önüne geçmektedir.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com