PARS Umman sınırını koruyacak

PARS Umman sınırını koruyacak

Kraliyet Umman Ordusu sınır birlikleri envanterine yeni giren araçları düzenlenen törenle sergiledi. Törende FNSS tarafından teslim edilen PARS araç ailesinin en güncel sürümü olan PARS III 8X8 Zırhlı Personel Taşıyıcı da yer aldı.

General Matar bin Salem Al Balushi’nin katıldığı askeri geçit töreni Dhofar bölgesinde 18 Mart’ta düzenlendi. General Balushi tören kapsamında sınır birlikleri envanterine katılan askeri araç ve ekipmanları inceledi. Sergilenen araçlar arasında SABER-25 kule ile donatılan PARS III araçları da yer aldı.

FNSS ve Umman arasında 20 Eylül 2015’te imzalanan ve toplam değeri, yaklaşık 500 milyon dolar olan sözleşme, 13 farklı konfigürasyondaki toplam 172 aracın; tasarımı, geliştirilmesi, üretimi ve teslimi ile garanti döneminde sunulacak entegre lojistik destek (ELD) hizmetlerini kapsıyor.

Araçlardan 145 adedi, 8 ayrı konfigürasyonda PARS III 8×8; 27 adedi ise 5 ayrı konfigürasyonda PARS III 6×6 olacak. Teslim edilecek PARS III 8×8 İstihkâm Aracı sayısı ise altı. Tüm teslimatların 2020 yılı içerisinde tamamlanması öngörülüyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.