SON EKLENENLER
PARS & OMTAS ikilisinden tam isabet

PARS & OMTAS ikilisinden tam isabet

KARA/
1 ay önce
1739 Görüntülenme

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen "Ateş Serbest-2021" faaliyeti kapsamında PARS 4x4 STA'dan fırlatılan OMTAS tanksavar silah sistemi belirlenen hedefi başarıyla imha etti.

Google Haberlerde bizi takip etmek için tıklayınız

Milli Savunma Bakanlığınca yapılan açıklamada,"Ateşin gücü" sloganıyla yapılan ve hedeflerin tam isabetle vurulduğu faaliyette yerli imkânlarla üretilen OMTAS orta menzilli tanksavar silah sisteminin de atışlarda kullanıldığı belirtildi. 

Açıklamada, zırhlı hedeflere karşı etkin bir silah sistemi olan, yerli ve millî imkânlarla geliştirilen OMTAS'ın, Pars aracı üzerine monteli olarak gerçekleştirdiği atışlarla hedefleri imha ettiği ifade edildi.PARS 4x4 STA

İleri gözetleme, anti- tank ve komuta kontrol gibi özel maksatlı görevleri yerine getirmek üzere tasarlanmış bir araç olan Pars hareket kabiliyeti, merkezi lastik şişirme sistemi ile arttırılmış olup, lastik içi katı disk sistemi sayesinde “Patlak Gider” (Run Flat) özelliğine de sahiptir. PARS 4X4 asfaltta 110 km azami hız ve 700 km menzile çıkabiliyor.

Mayınlara ve el yapımı patlayıcılara karşı korumalı olan aracın gövdesi, balistik malzemeden üretilmiştir.Orta Menzilli Tanksavar Silah Sistemi OMTAS

ROKETSAN tarafından üretilen 4.000 metre mesafeye kadar hedeflere karşı etkili olabilen Orta Menzilli Tanksavar Silah Sistemi OMTAS, Kara Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyaçları doğrultusunda Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yürütülen Silah Taşıyıcı Araçlar (STA) projesi kapsamında FNSS Savunma tarafından geliştirilen ve teslimatları devam eden KAPLAN ve PARS 4x4 araçlarında başarıyla kullanılmaktadır.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com