SON EKLENENLER
Pakistan MİLGEM'leri için imza

Pakistan MİLGEM'leri için imza

DENİZ/
1 yıl önce
19211 Görüntülenme

ABD merkezli GE Marine şirketi ile STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş., Pakistan MİLGEM Programı kapsamında LM2500 Gaz Türbini tedariki için yeni bir sözleşme imzaladı.

GE Marine, Pakistan Donanması'nın yeni MİLGEM korvetlerine güç sağlamak üzere LM2500 gaz türbinleri tedariki için STM (Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş.) ile sözleşme imzaladığını duyurdu. MİLGEM programı kapsamında LM2500 gaz türbinleri, GE'nin Evendale, Ohio, ABD'deki tesisinde üretilecek.

GE Marine Deniz Operasyonları Başkan Yardımcısı Kris Shepherd, “Pakistan Donanması’nın MİLGEM korvetlerine güç sağlamak için kanıtlanmış LM2500 gaz türbinimizi sağlamaktan mutluluk duyuyoruz. LM2500 gaz türbinlerimiz, Türk Donanması’nın ilki 2011’de hizmete giren dört MİLGEM korvetinde güvenilir bir şekilde çalışmaya devam ediyor.” açıklamasında bulundu.

Pakistan Deniz Kuvvetleri, Temmuz 2018'de ASFAT (Askeri Fabrika ve Tersane İşletme A.Ş.) ile ikisi Türkiye'de, diğer ikisi Pakistan'da olmak üzere dört adet MILGEM korvet için sözleşme imzaladı.

Pakistan Donanması MİLGEM Programı kapsamında “1. Gemi Omurganın Kızağa Konulması Töreni”, İstanbul Tersanesi Komutanlığı’nda icra edilmişti. Program kapsamında üretilecek üçüncü geminin “Sac Kesim Töreni” ise 9 Haziran 2020 tarihinde Pakistan’ın Karaçi Tersanesi’nde gerçekleştirildi.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com

Etiket: