SON EKLENENLER
Otokar IDEF 2021’e 11 aracı ile katıldı

Otokar IDEF 2021’e 11 aracı ile katıldı

KARA/
6 ay önce
2834 Görüntülenme

Koç Topluluğu şirketlerinden Türkiye'nin global kara sistemleri üreticisi Otokar; 17-20 Ağustos 2021 tarihlerinde 15'inci kez düzenlenen IDEF 2021 Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı'nda milli askeri araçları ve kule sistemleriyle yerini aldı.

Google Haberlerde bizi takip etmek için tıklayınız

Cumhurbaşkanlığı’nın himayesi ile T.C. Milli Savunma Bakanlığı’nın ev sahipliğinde, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı yönetim ve sorumluluğunda gerçekleştirilen fuarda Otokar, 11 askeri aracı ile kendi tasarımı kule sistemlerini sergiliyor.

İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen organizasyonda Otokar standını ziyaret eden kullanıcılar, geniş ürün yelpazesinin yanı sıra şirketin yeni zırhlı araçlarını da ilk kez görme imkanı bulacak. Otokar, yeni nesil zırhlı araçları ile yine fuara damgasını vuracak. Otokar standında sergilenen Yeni Nesil Araçlar arasında ARMA 6x6 ve ARMA 8x8 çok tekerlekli zırhlı araçları ile TULPAR paletli araçları, AKREP II’nin dizel versiyonu AKREP IId, mayına karşı korumalı zırhlı araç COBRA II MRAP ilk kez kullanıcılarla buluşuyor.“Kara sistemlerinde sektöre öncülük ediyoruz”

Otokar'ın kara sistemlerindeki 34 yıllık tecrübesiyle Türkiye'nin en deneyimli şirketi olduğunu belirten Genel Müdür Serdar Görgüç; "Türk ordusu ve güvenlik güçleri dahil, dünyada NATO ülkeleri dahil 35’ten fazla dost ve müttefik ülkedeki 55’i aşkın farklı kullanıcımız için günümüz ve gelecek tehditlerine karşı en iyi ürün ve hizmetleri sunmak için çalışıyoruz. Bugün 33 bine yakın askeri aracımız NATO ve Birleşmiş Milletler güçleri kapsamında aktif olarak görev yapıyor. Türkiye'de ve dünyada farklı iklim ve coğrafyalarda elde ettiğimiz deneyimleri, araç geliştirme çalışmalarımıza yansıtıyoruz. Kara sistemleri alanında sektöre öncülük eden ve birçok ilki kazandıran bir şirket olarak ürünlerimiz, mühendislik kabiliyetimiz, üretim imkanlarımız ve deneyimimizle her zaman ülkemiz için göreve hazırız. Fuar süresince mevcut kullanıcılarımızla olan iş birliklerimizi geliştirirken, potansiyel kullanıcılara kara sistemleri alanındaki kabiliyetlerimizi tanıtacağız. Hedefimiz Türkiye’nin öncü kara sistemleri üreticisi olarak global pazarlarda ürün, Ar-Ge, teknoloji transferi kabiliyetlerimizle ülke ihracatına olan katkımızı sürdürmek” dedi.Otokar’ın IDEF 2021’deki standında şu ürünler sergileniyor:

 • TULPAR Paletli Yeni Nesil Zırhlı Muharebe Aracı, COCKERILL 3105 105 mm Kule ile
 • TULPAR Paletli Yeni Nesil Zırhlı Muharebe Aracı, 30 mm MIZRAK Kule ile
 • TULPAR-S Paletli Zırhlı Araç, BAŞOK Kule ile
 • ARMA 8x8 Çok Tekerlekli Zırhlı Araç, KORHAN Kule ile
 • ARMA 8x8 Çok Tekerlekli Zırhlı Araç, 30 mm NEFER Kule ile
 • ARMA 6x6 Çok Tekerlekli Zırhlı Araç, 25 mm MIZRAK Kule ile
 • AKREP IId Zırhlı Keşif, Gözetleme ve Silah Platform Aracı, COCKERILL CSE 90LP 90mm Kule ile
 • COBRA II MRAP Mayına Karşı Korumalı Zırhlı Araç
 • COBRA II Personel Taşıyıcı
 • COBRA II Zırhlı Acil Müdahale Ambulansı
 • URAL Zırhlı Personel Taşıyıcı, BAŞOK kule ile

Kaynak: www.defenceandtechnology.com