SON EKLENENLER
Meteksan'dan 'Suyunu Savun' projesi

Meteksan'dan 'Suyunu Savun' projesi

GÜNDEM/TÜRKİYE
8 ay önce
5179 Görüntülenme

Meteksan Savunma su tasarrufu bilincini artırmak amacı ile “Suyunu Savun” sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi.

Google Haberlerde bizi takip etmek için tıklayınız

Sosyal sorumluluğu kurum kültürünün bir parçası olarak gören ve tüm çalışanların ortak katılımı ile topluma yarar sağlayan, toplumun sorunlarına çözüm üreten proje ve organizasyonlar gerçekleştirmeyi hedefleyen Meteksan Savunma, 22 Mart Dünya Su Günü kapsamında yeni bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi.

Son yıllarda artan küresel ısınma ile birlikte 2021 yılında özellikle ülkemiz başta olmak üzere yağışların azalması ve sonucunda ciddi bir kuraklık öngörülmektedir. Suya küresel talep 1980’lerden bu yana her sene yaklaşık yüzde 1 oranında artmaktadır. Bu durum 2050 yılında günümüze göre yüzde 20 ila 30 oranında daha fazla suya ihtiyaç olacağı anlamına gelmektedir. Dünya nüfusunun yaklaşık 4’te birine ev sahipliği yapan 17 ülke ise çok yüksek “su stresi” ile karşı karşıya kalmıştır. Yapılan araştırmalara göre dünya nüfusunun yüzde 25’i bir su krizinin eşiğindedir ve bu oranın 2025 senesinde yüzde 60 olması beklenmektedir.

Göl, baraj, akarsu ve yeraltı suyu gibi temiz su kaynaklarının korunması ve her yıl artan kuraklık tehlikesinin azaltılması; tüm bu su kaynaklarının evde, işyerinde, tarımda ve sanayide tutumlu kullanılmasına, suları kirleten çevre felaketlerinin önlenmesine, kısacası “su bilincine” bağlıdır. Sularımızı verimli ve doğru kullanmak tüm toplumun sorumluluğu olup, aynı zamanda geleceğimizi korumaktır.

“Suyunu Savun” sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren Meteksan Savunma yaptığı açıklamada,

"Meteksan Savunma olarak Ülkemizin ve Mehmetçiğin savunması için tüm gücümüzle yerli ve milli teknolojiler geliştirerek çalışmaya devam ediyoruz. Ancak ülke savunmasının sadece savunma sanayii sistemleri ile ilgili olmadığına inanıyor, bir bütün olarak tüm yaşam ve enerji kaynaklarının korunmasının kritik önemde olduğu bilincini şirket kültürüne yerleştirerek,  çalışanlarımızın her birinin sahiplenmesi gerektiğine inanıyoruz.

Bu kapsamda yeryüzündeki yaşamın devamlılığını sağlayan ve hayatımız için vazgeçilmez olan suyu tasarruflu kullanarak gelecek nesillerin susuzluk tehlikesiyle karşılaşmasını önlemek ve bu alanda bilinçli bir neslin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla başlatılan “Suyunu Savun” projesi ile su kaynakları konusunda farkındalık yaratmayı ve şirket içerisinde daha etkin bir su yönetimi modeli oluşturmayı hedefliyoruz.

“Suyunu Savun” sosyal sorumluluk projemiz ile şirket içerisinde su tasarrufu sağlayan birçok uygulamayı hayata geçirirken, diğer taraftan Meteksan Savunma çalışanlarının ve ailelerinin farkındalıklarının oluşması için düzenlenecek eğitimler ile su tasarrufu bilincinin artırılması ve topluma yayılması için destek olmayı hedefliyoruz. 

Meteksan Savunma olarak, tüm çalışanlarımızın ortak katılımı ile topluma yarar sağlayan, toplumun sorunlarına çözüm üreten proje ve organizasyonlar gerçekleştirmeye devam edeceğiz." ifadelerine yer verdi.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com