SON EKLENENLER
Meteksan Savunma, “Türkiye’nin En İnovatif 50 Şirketi” arasında

Meteksan Savunma, “Türkiye’nin En İnovatif 50 Şirketi” arasında

GÜNDEM/
1 yıl önce
18898 Görüntülenme

Meteksan Savunma, 2020 Yılı Türkiye’nin en İnovatif 50 şirketi arasındaki tek savunma sanayii şirketi oldu.

Fast Company Türkiye tarafından yapılan, 2020 yılı "Türkiye'nin En İnovatif 50 Şirketi" araştırmasında Meteksan Savunma Dron Tespit Radarı ile 15. sırada yer aldı ve listedeki tek savunma sanayii şirketi oldu.

Meteksan Savunma yaptığı açıklamada, "Türkiye'nin dijital dünyaya öncülük eden liderleri tarafından yapılan jüri değerlendirmesi neticesinde, birbirinden değerli şirketler ve yenilikçi ürünler ile birlikte bu listede yer almaktan büyük gurur duyuyoruz." dedi.

Fast Company dergisi tarafından listede Meteksan Savunma tarafından geliştirilen Dron Tespit Radarı ile ilgili olarak, “Meteksan’ın yerli ve milli olarak geliştirdiği sistem, otonom hareket eden drone’lar başta olmak üzere çok sayıda tehdidi saptayabilmektedir. 40 derece yükseliş açısı ve yüksek tespit menziline sahip bu yeni teknoloji, küçük drone’ları bile tespit edebiliyor.” bilgisine yer verildi.

"Türkiye'nin En İnovatif 50 Şirketi" araştırması sonuçları için tıklayınız.İleri teknoloji ve sayısal tabanlı radar mimarisi

Retinar FAR-AD, Ku frekans bandında, düşük RF çıkış gücüyle çalışır. Retinar FAR-AD, özelleştirilmiş darbe sıkıştırmalı darbe doppler dalga şekli kullanır. Sayısal radar mimarisine sahip Retinar FAR-AD, farklı dalga şekilleri ve farklı açısal dönme hızlarıyla seçilebilir etkin kullanım modları sunar. Retinar FAR-AD, 40° yükseliş açısı ile alçaktan ve yüksekten uçan Mini/Mikro İHA’lara karşı etkin koruma sağlar. Retinar FAR-AD, kullanıcıya alarm ve dost bölge tanımlama yeteneği sunar. Dahili GPS ve manyetik pusula ile sistem kendi konumunu ve yönelimini sayısal harita üzerinde kullanıcıya gösterir.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com