SON EKLENENLER
Mehmetçiğin gözleri ASELSAN’a emanet

Mehmetçiğin gözleri ASELSAN’a emanet

KARA/
1 yıl önce
19544 Görüntülenme

Kara Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde bulunan bütün elektro-optik sistemlerin 2020-2023 yılları arasında garanti dışı idame faaliyetlerinin yürütülmesi amacıyla Elektro Optik Sistemler Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü (EOSABFM) ile Elektro Optik ve Lazer Sistemleri Bakım Onarım Sözleşmesi imzalandı.

Bakım/onarım sözleşmesi kapsamında; Asır, Şahingözü, Piton, Boa, Çok Darbeli Lazer Mesafe Ölçme ve Mesafe Belirleme Cihazı (ÇDLMBC) ve Engerek gibi geçmiş yıllarda Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) envanterine kazandırılmış ve garanti süreleri uzun zaman önce dolmuş cihazlar bulunuyor.

Bu cihazların yanı sıra; Doruk, Dragoneye, DNTSS LW ve TSD-E gibi KKK envanterine yeni kazandırılmış, halen garantileri devam eden ve sözleşme süresi içerisinde garanti süreleri dolacak olan cihazların idame faaliyetleri yürütülecek.

Mikroelektronik Güdüm ve Elektro-Optik (MGEO) Sektör Başkanlığı tarafından imzalanan sözleşmede Savunma Sistem Teknolojileri (SST) ve Haberleşme ve Bilgi Teknolojileri (HBT) Sektör Başkanlıkları paydaş olarak yer alıyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com