SON EKLENENLER
Ku-Bant Mehmetçiğin kulağı olacak

Ku-Bant Mehmetçiğin kulağı olacak

HAVA/
7 ay önce
4309 Görüntülenme

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Ku-Bant uydu haberleşme ihtiyacının karşılanması kapsamında, Savunma Sanayii Başkanlığı ile ASELSAN arasında TSK Ku Bant Uydu Muhabere Sistemi-2 Projesi Sözleşmesi imzalandı.

Google Haberlerde bizi takip etmek için tıklayınız

Proje kapsamında kullanılacak uydu antenlerinin milli olarak tasarlanıp üretileceği taşınabilir ve gemi uydu haberleşme sistemleri sayesinde, Türk Silahlı Kuvvetlerine sınır ötesi operasyonlarda, uydu kapsama alanı içerisindeki her türlü askeri çevresel şartta, IP tabanlı, kesintisiz ve güvenli haberleşme, emniyetli ses gibi hususlarda önemli kabiliyet kazanımlarının sağlanması hedefleniyor. Buna ek olarak, söz konusu sistemlerde mevcut olan dışa bağımlılığın ortadan kaldırılması sağlanacak.

Proje kapsamında, Uydu Muhabere Kontrol Merkezlerinin mevcut kapasitesinin artırımı ve diğer ihtiyaçlarının karşılanması, Ana Uydu Muhabere Kontrol Merkezinde hâlihazırda bulunan ve Ku-Bant’ta çalışan uydu terminallerinin ve ilgili ekipmanlarının kullanıcı tarafından sağlanan binaya taşınması ve anten sinyallerinin aktarılması faaliyetleri de bulunuyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com