SON EKLENENLER
Kore ordusu için akıllı mühimmat ortaklığı

Kore ordusu için akıllı mühimmat ortaklığı

HAVA/
8 ay önce
6376 Görüntülenme

Kore Havacılık ve Uzay Sanayii (KAI) ve İsrail Havacılık ve Uzay Sanayii (IAI), 3 Mart'ta Kore Cumhuriyeti (RoK) Silahlı Kuvvetlerine akıllı mühimmat sistemleri tedariki için mutabakat zaptı (MoU) imzaladıklarını duyurdu.

IAI yaptığı açıklamada, mutabakat zaptının bir parçası olarak KAI ve IAI'nin, dolaşan mühimmatları Güney Kore ordusu gereksinimlerine göre karşılamak için uzun süreli işbirliğini genişletmeyi hedeflediklerini belirtti.

IAI Başkanı ve CEO'su Boaz Levy, "İmzalanan mutabakat zaptı, KAI ile artan iş birliğimizde bir başka kilometre taşıdır. IAI, Güney Kore ordusu ve yerel endüstrilerle uzun sürelik ilişkilere sahiptir. Gelecekteki fırsatları keşfetmek için Kore'nin önde gelen şirketlerinden biri olan KAI'yle birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz. IAI'nin akıllı mühimmatlardaki kanıtlanmış kabiliyetleri ve KAI'nin teknolojilerini ve ürünleri birleştirilerek, gelecekteki muharebe alanlarına daha iyi bir çözüm için bir fırsat oluşturacak." şeklinde konuştu.

KAI’nin Başkanı Hyun-ho Ahn, IAI ile KAI arasındaki ortaklığın savunma ve ticari projeler de dahil olmak üzere birçok program için son on yıldır süren ortaklığının önemini ifade etti.

Hyun-ho Ahn, "Mutabakat zaptı yerli uçak teknolojisi ve IAI’nin insansız hava sistemi teknolojisi ile birlikte Kore Cumhuriyeti’nin savunma gücünü güçlendirmek ve gelecekte ihracatı ticarileştirmek gibi yenilikler için bir dayanak sağlayacak." açıklamasında bulundu.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com