SON EKLENENLER
Kazakistan ile Askeri İş Birliği Anlaşması onaylandı

Kazakistan ile Askeri İş Birliği Anlaşması onaylandı

GÜNDEM/TÜRKİYE
8 ay önce
6326 Görüntülenme

Türkiye ile Kazakistan arasında imzalanan askeri iş birliği anlaşması, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yürürlüğe girdi.

Google Haberlerde bizi takip etmek için tıklayınız

20 Mart 2021 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan kararlara göre, 13 Eylül 2018 tarihinde Ankara’da imzalanan “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Kazakistan Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Askeri İş Birliği Anlaşması”nın Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylanmasına karar verildiği bildirildi.

Gazetede,“13 Eylül 2018 tarihinde Ankara’da imzalanan ve 7271 sayılı Kanunla onaylanması uygun bulunan ekli “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Kazakistan Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Askeri İş Birliği Anlaşması”nın ilişik Notalarla birlikte onaylanmasına, 9 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2'nci ve 3'üncü maddeleri gereğince karar verilmiştir.” bilgisine yer verildi.

Anlaşmada kapsamında yer alan askerî iş birliği alanları arasında askerî eğitim ve öğretim, Müşterek tatbikatlar ve eğitimler, savunma sanayi, askerî ziyaretler, askerî istihbarat, lojistik iş birliği, hibe ve lojistik destek, muhabere, elektronik, bilgi sistemleri ve siber savunma yer alıyor.