Kalkan’a uydu desteği

Kalkan’a uydu desteği

Kılıç Sınıfı Hücumbotlara Askeri Uydu Muhabere Sistemi (KASUMSİS) Temini Projesi kapsamında X-Bant Uydu Haberleşme Sistemi teslimatları, planlanan takvime uygun bir şekilde devam ediyor.

Uydu Haberleşme Sisteminin entegre edildiği gemilerden biri olan TCG KALKAN üzerinde kabul işlemleri, Savunma Sanayii Başkanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı katılımı ile tamamlandı. Yapılan kabul ile birlikte, TCG KALKAN uydu kapsama alanı içerisindeki her türlü deniz şartında IP tabanlı, kesintisiz ve güvenli haberleşme yeteneğine sahip oldu.

AcroSAT yeni nesil Gemi Uydu Haberleşme Terminali 3-eksen hassas stabilize olarak tasarlanan 105cm’lik uydu anteni, hafif bir radom içerisinde muhafaza ediliyor. Cross-elevasyon ekseni, uydu anteninin yüksek uydu elevasyon açılarında key-hole etkisine maruz kalmasını önlüyor. Anten, azimuth, elevasyon ve cross-elevasyon eksenlerinde direkt-sürüş motorlarla sürülüyor.

Direk-sürüş motorlar, daha iyi atalet stabilizasyonu, kusursuz çalışma ve hassas yönlenme sağlıyor. Anten kontrol birimi, tek anten yönlendirme veya daha fazla kapsama sağlamak için çift anten yönlendirme kabiliyeti kazandırıldı. AcroSAT’ın  daha hafif ve sağlam olabilmesi için karbon fiber malzemeden üretilen kaide ve reflektör kullanıldı.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.