SON EKLENENLER
Japonya'dan ilave H225 siparişi

Japonya'dan ilave H225 siparişi

DENİZ/
8 ay önce
4650 Görüntülenme

Japon Sahil Güvenlik Komutanlığı Airbus Helicopters’e ilave iki adet H225 helikopteri siparişi verdi.

Google Haberlerde bizi takip etmek için tıklayın

Airbus Helicopters 30 Mart’ta yaptığı açıklamada, Japon Sahil Güvenlik Komutanlığından (Japan Coast Guard) 2 adet daha H225 helikopteri için sipariş aldığını duyurdu. Bu son siparişle Komutanlığın Super Puma filosu, ikisi AS332 (H215) ve 15'i de H225 modeli olmak üzere 17’ye çıkacak.

Yeni helikopterler, keşif-gözetleme, güvenliği sağlama, afetlerde yardım ve arama kurtarma operasyonlarında kullanılacak.

H225 helikopterleri Airbus’ın saat başı maddi, tam bakım ve malzeme desteği sağlayan programı HCare Smart tarafından desteklenecek.

Bu özelleştirilmiş filo uygunluk programı ile Airbus kendi varlıklarını yönetirken komutanlıkta uçuş operasyonlarına odaklanabilecek.Toplam kalkış ağırlığı 11 bin kilogram olan H225’de iki adet Turbomeca Makila 2A1 motor bulunuyor. 19 asker veya 5 bin 670 kilogram yük taşıyabilen helikopter saatte 324 kilometre hıza çıkabiliyor.

Güncel elektronik sistemler ve otomatik pilot ile donatılan bu helikopter, her türlü hava koşulunda görev yapabilmesi ve çeşitli görevlere göre konfigüre edilebilmesi nedeniyle, sahil güvenlik komutanlıkları tarafından tercih ediliyor.

Dünyanın birçok bölgesinde görev yapan Super Puma ailesinden, Japonya’da, 29 helikopter bulunuyor.

Sivil ve yarı kamusal operasyonların yanı sıra Japon Savunma Bakanlığı’nın çeşitli arama kurtarma çalışmalarında, açık deniz operasyonlarında, yolcu ve malzeme nakliyesinde, özel VIP uçuşlarda kullanılıyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com