SON EKLENENLER
İsrail 'Davud'un Sapanı'nı test etti

İsrail 'Davud'un Sapanı'nı test etti

HAVA/
11 ay önce
20391 Görüntülenme

Hava savunma sistemlerine önemlli yatırımlar yapan İsrail David’s Sling’in (Davut’un Sapanı) gelişmiş bir versiyonunu test etti.

İsrail Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ABD Füze Savunma Ajansı ile birlikte füze savunma sistemi olan David’s Sling’in (Davut’un Sapanı) gelişmiş bir versiyonunun test edildiği aktarıldı.

Savunma Bakanlığı, sistem ile seyir füzeleri ve balistik füzeleri imha etmek için bir dizi önleme testinin başarıyla tamamlandığını belirtti. Bakanlık, başarılı şekilde tamamlanan denemelerin İsrail'in bölgedeki mevcut ve gelecekteki tehditlere karşı kendini savunma kabiliyetinde önemli bir kilometre taşı oluşturacağını açıkladı.

Savunma Bakanlığı, "Dünyada ilk defa farklı savunma sistemlerinden farklı önleme menzillerine sahip füzeler fırlatıldı. Önleme füzeleri, fırlatılan tüm füzeleri imha etti" dedi.

David’s Sling (Davut’un Sapanı), 300 kilometre menzile sahip füzelere karşı İsrailli Rafael Advanced Defence Systems tarafından ABD'li Raytheon ile işbirliği içinde geliştirildi.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com