SON EKLENENLER
İnsanlı Keşif Uçakları TUSAŞ'a emanet

İnsanlı Keşif Uçakları TUSAŞ'a emanet

HAVA/
1 yıl önce
20552 Görüntülenme

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Acil İnsanlı Keşif Uçakları (AİKU) için lojistik destek hizmetleri sağlamaya devam ediyor.

TUSAŞ, geleceğin hava araçlarını tasarlamaya, dünya havacılık devleri için yapısal parçalar üretmeye ve Ar-Ge faaliyetlerine ara vermeden sürdürüyor. TUSAŞ kuvvetlerin istekleri doğrultusunda mevcut hava araçlarının modernizasyon faaliyetlerinin yanı sıra, lojistik destek anlamında da silahlı kuvvetlerin envanterinde bulunan Acil İnsanlı Keşif Uçakları(AİKU)’nın 365 gün 7 / 24 esası ile uçabileceği şekilde hazır halde tutulabilmesi için faaliyetler gerçekleştiriyor.

 Bu kapsamda TUSAŞ, silahlı kuvvetlere ait AİKU’ların bakım, onarım ve idame faaliyetleri, uçuşa gönderilmesi ve karşılanması, uçuş öncesi, arası, sonrası bakımlarının yapılması gibi konularda silahlı kuvvetlere lojistik destek sunuyor.

Terörle mücadele, arama-kurtarma, deprem ve sel gibi acil durumlarda faaliyetler icra eden bu uçaklar, 2018 yılından itibaren Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nin deneyimli ekibine emanet edildi.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com