SON EKLENENLER
HÜRKUŞ'a Azerbaycan ilgisi

HÜRKUŞ'a Azerbaycan ilgisi

HAVA/
2 ay önce
1968 Görüntülenme

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Azerbaycan’ın HÜRKUŞ ile ilgilendiğini belirtti.

Google Haberlerde bizi takip etmek için tıklayınız

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) öncülüğünde Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği (SSI) tarafından düzenlenen Savunma ve Havacılık Sanayiinde Küresel Stratejiler Konferansı'21 kapsamında, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, HÜRKUŞ'un Bakü'de gerçekleştirdiği uçuş ile ilgi açıklamalarda bulundu.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) tarafından tasarlanan temel eğitim uçağı Hürkuş'un Azerbaycan'da yaptığı uçuşlara ilişkin, "Hürkuş Azerbaycan'dan kesinlikle ilgi görüyor. Orada da inşallah önemli gelişmeleri yakında göreceğiz." dedi.HÜRKUŞ Azerbaycan'da uçtu

Azerbaycan’ın başkenti Bakü'de 3 Aralık'ta Azerbaycan Hava Kuvvetlerinin üst düzey komutanlarının da katılımıyla 2 “Hürkuş” eğitim uçağı gösterim uçuşu gerçekleştirdi.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Türk ve Azerbaycanlı pilotların HÜRKUŞ'larla gösteri uçuşları yaptığı belirtildi. Uçuşları Azerbaycan Hava Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Ramiz Tahirov, Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı, Askeri Ataşe Tuğgeneral Zekeriya Yalçın ve diğer yetkililer izledi.Nijer'e HÜRKUŞ satışı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından özgün olarak geliştirilen HÜRKUŞ Askeri Eğitim Uçağı ilk ihracat başarısını Nijer'e gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde Nijer'e HÜRKUŞ satışının gerçekleştirileceğini açıklamıştı.

CNN TÜRK'te yayınlanan Tarafsız Bölge programına 10 Kasım 2021 tarihinde konuk olan Türk Havacılık-Uzay Sanayii Genel Müdürü Temel Kotil, HÜRKUŞ temel eğitim uçağının ihraç edildiğini ve altı ay sonra teslim edileceğini açıklamıştı. Nijer'e ilk etapta 6 adet HÜRKUŞ satışı yapılacak.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com