SON EKLENENLER
HİSAR-O+'dan en uzun test

HİSAR-O+'dan en uzun test

HAVA/
8 ay önce
7466 Görüntülenme

Türk hava savunmasının önemli unsurlarından olacak HİSAR-O+ Hava Savunma Sistemi en uzak menzil ve en yüksek irtifadaki testini başarıyla geçti.

Savunma Sanayii Başkanlığının koordinasyonunda, Aselsan ve Roketsan tarafından geliştirilen hava savunma sistemi HİSAR-O+ test atışında en uzun menzil ve yüksek irtifadaki hedefini başarıyla imha etti.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir sosyal medya hesapları aracılığıyla yaptığı paylaşımda, "HİSAR-A+ tesliminden sonra HİSAR-O+ Orta İrtifa Hava Savunma Sistemimiz en son atışında bugüne kadar ülkemizde yapılan en uzak menzil ve en yüksek irtifadaki testini, hava hedefini doğrudan vurup imha ederek başarı ile geçti. Başta proje ortakları ASELSAN ve ROKETSAN olmak üzere emeği geçen tüm paydaşlara teşekkürlerimizi sunuyoruz." ifadelerine yer verdi.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın orta irtifa hava savunma ihtiyaçlarını karşılamak üzere nokta ve bölge hava savunması kapsamında tehdidin orta irtifada tesirsiz hale getirilmesi görevini yerine getirecek olan 25+ km menzile kadar HİSAR-O+, sabit ve döner kanatlı uçaklar, seyir füzeleri, insansız hava araçları ve havadan karaya atılan füzelere karşı etkin savunmanın yanı sıra, sabit birliklerin ve hareketli zırhlı birliklerin korunmasını da sağlayabiliyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com