SON EKLENENLER
HİSAR-O+ geri sayım başladı

HİSAR-O+ geri sayım başladı

HAVA/
2 ay önce
1160 Görüntülenme

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, HİSAR O+ hava savunma sisteminin teslimata hazır olduğunu açıkladı.

Google Haberlerde bizi takip etmek için tıklayınız

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) öncülüğünde Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği (SSI) tarafından düzenlenen Savunma ve Havacılık Sanayiinde Küresel Stratejiler Konferansı'21 kapsamında, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Hisar O+ hava savunma sisteminin teslimatına ilişkin açıklamalarda bulundu.Demir yaptığı açıklamada, "Hisar O+'nın teslim süreci devam ediyor. Teslimatlar belirli incelemeler kabul süreçleri kendi içinde formal bir gidişi var. Sistem imalatçı açısından hazır. Kullanıcıyla belirli kontroller, adaptasyon eğitimleri vesaire var. Bu yıl sonu istesek olur ama herkesin içine sinecek şekilde biraz daha yıl sonunu geçebilir." dedi.

Hedef en iyisini yapmak

Türkiye'nin katmanlı hava savunması oluşturma çalışmalarının 1-2 kilometreden başlayıp 200 kilometreye kadar gittiğini, çok yönlü teknolojilere yönelik çalışmaların da devam ettiğini söyleyen Demir, bölge hava savunması kapsamında stratejik tesislerin düşman taarruzlarına karşı korunması amacıyla geliştirilen Siper ile ilgili olarak, Siper Hava Savunma Sistemi'nin ilk aşamada Hisar O+ hava savunma sisteminde daha iyi olacağını, nihai Siper'in ise çok daha iyi olacağını, adım adım S-400 veya daha ileri bir sisteme doğru gidileceğini belirtti.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com