Hint Ordusu İsrail’e ‘EVET’ dedi

Hint Ordusu İsrail’e ‘EVET’ dedi

İsrail Silah Endüstrileri (IWI) Hindistan Savunma Bakanlığı ile NEGEV NG7 hafif makineli tüfek tedariki için 117 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladı. 

Hindistan Savunma Bakanlığı 19 Mart Perşembe günü, Israel Weapon Industries IWI’nin silahlı kuvvetlere yaklaşık 117 milyon ABD Doları değerinde 16.479 Negev NG7 hafif makineli tüfeğin tedarik edileceğini duyurdu.

Bakanlık yaptığı açıklamada, “Muharebe alanında kendini kanıtlamış olan Negev 7.62X51 mm şu anda dünyanın çeşitli ülkeleri tarafından kullanılıyor. Negev ile birliklerimizin etkinliği büyük ölçüde artacak. Silahlı Kuvvetlerin çok ihtiyaç duyulan savaş gücünü sağlayacaktır.” dedi.

Bakanlık tarafından açılan ihalede İsrail Silah Endüstrisi (IWI)’nin dışında Bulgaristan’dan Arsenal ve Güney Kore’li S&T Motiv firmaları yer aldı.

İsrail Savunma Kuvvetlerinin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak İsrail Silah Endüstrisi (IWI) tarafından tasarlanan ve geliştirilen NG7 hafif makineli tüfek ilk kez 2012 yılında Hindistan’daki DefExpo ve Şili’deki FIDAE savunma fuarında tanıtıldı.

İsrail Savunma Kuvvetleri tarafından kullanılan Negev NG-7’nin standart versiyonu 20-inç (508 mm), Özel Kuvvetler (SF) versiyonu 16.5 inç (420 mm), toplamı ise 1100 mm uzunluğundadır. Ağırlığı (şarjörsüz) 7.95 kg olan silahın dakikadaki atış sürati (sürekli) 750’dir. Yarı otomatik ve tek mermi ateşleme kabiliyetine sahip Negev’in etkili menzili ise 800 metredir. Hafifliği sayesinde tüfek helikopterlerin yanı sıra kara ve deniz araçlarına entegre edilebiliyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.