SON EKLENENLER
HAVELSAN HARBİYE MÜŞTEREK KOMUTA KONTROL SİSTEMİ

HAVELSAN HARBİYE MÜŞTEREK KOMUTA KONTROL SİSTEMİ

ÜRÜN/PROJE/
1 yıl önce
20115 Görüntülenme

Muharebe sahasında bilginin hızlı ve doğru bir şekilde paylaşılması için durumsal farkındalık sağlayabilecek, harekât planlama ile harekât resmi oluşturabilecek, kritik karar verme sürecini kolaylaştıracak Komuta ve Kontrol Bilgi Sistemleri (KKBS)’ne olan ihtiyaç artmıştır. KKBS’ler tüm komuta kademeleri (stratejik, operatif ve taktik) için muharebe ve görevlerin planlanması, yürütülmesi ve harekât resminin oluşturulması faaliyetlerinin uyumlu bir şekilde gerçekleştirilmesinde kullanılmaktadır.

HAVELSAN, KKBS alanındaki yüksek bilgi birikimini güncel teknolojilerle birleştirerek, Silahlı Kuvvetlerin temel harp ve kaynak yönetimi faaliyetlerinde kullanacakları genişletilebilir müşterek bir KKBS olan HARBİYE™ (Harekat Bilgi Yönetim ve Entegrasyon) ürün ailesini geliştirmiştir. HAVELSAN HARBİYE Müşterek Komuta ve Kontrol Bilgi Sistemi, harekatın ve görevlerin dinamik olarak, tüm kademelerde (stratejik, operatif ve taktik) planlanması, yönetilmesi, icrası ve değerlendirilmesi amacıyla geliştirilmiştir.

HARBİYE-KARARGAH, HARBİYE-TAKTİK ve HARBİYE-MOBİL olmak üzere ihtiyaca göre 3 farklı taktik komuta seviyesindeki ürün ile sunulan HAVELSAN HARBİYE Ürün Ailesi sayesinde değişen koşullara göre anlık olarak kararlar vermek, harekatı doğru ve başarılı bir şekilde yönetmek ve askeri zayiatı en aza indirmek kolaylaşacaktır.

HAVELSAN HARBİYE - KARARGAH

Karmaşık ve sürekli değişebilen operasyonel ortamlar hızlı ve doğru karar alınmasını gerektirir. HARBİYE-KARARGAH uygulaması farklı standart protokoller vasıtasıyla farklı kaynaklardan topladığı bilgileri, birleştirilmiş bir arayüzle sunarak birlikte çalışabilirlik sağlamakta ve durumsal farkındalığı arttırmaktadır. Milli ihtiyaçları ve NATO ihtiyaçlarını desteklediği gibi özel gereksinimlere kolayca uyarlanabilir ve genişletilebilir. HARBİYE-K, stratejik ve operatif seviyede birlikte çalışabilirliği yüksek, NATO uyumlu Tugay ve Üstü Müşterek Komuta ve Kontrol Sistemidir.

HAVELSAN HARBİYE - TAKTİK

Tüm silahlı kuvvetler için harekat sahasında önem arz eden durumlardan biri de operasyon alanındaki kuvvetlerin-birliklerin tam konumları ve durumları hakkında düşman kuvvetlerden daha hızlı ve daha doğru bilgiye sahip olmaktır. Bu amaçla tasarlanan HARBİYE-TAKTİK ile,bağlı birliklerin etkin yönetilmesi ve korunması sağlanırken, operasyonun minimum zayiatla ve başarıyla gerçekleştirilmesi için yüksek performans sağlanır. Kolay kurulumu ve kullanıcı dostu arayüzü sayesinde karargah ile sürekli iletişim kurulmasını ve raporlanmasını; bu sayede de tüm birimlerde durumsal farkındalığın oluşmasını sağlar.

HAVELSAN HARBİYE - MOBİL

HAVELSAN HARBİYE Müşterek Komuta ve Kontrol Bilgi Sisteminin bir parçası olan HARBİYE-MOBİL taktik seviyede tek er ihtiyaçları tasarlanmıştır. HARBİYE-M kullanıcının operasyon sahasındaki faaliyetine katkı sağlamakta ve üst seviye komutanlara/karargaha bilgi akışını ihtiyacını karşılamaktadır. HARBİYE-M donanım bağımsız olarak geliştirilmiş olup, kullanıcısının sağlık durumu ile konum bilgisinin takip edilebilmesi, anlık mesaj, ses, video ve fotoğraf gibi bilgilerin paylaşılması için önemli bir yönetim ve iletişim aracıdır.

Etiket: