SON EKLENENLER

Hakkında

DEFENCE AND TECHNOLOGY

Defence and Technology METİN Medya bünyesinde TSK’nın modernizasyon çalışmaları kapsamında sürdürülen yeni silah, araç, gereç ve teçhizat alımlarını, ulusal ve uluslararası savunma sanayi alt-yapısına yönelik çalışmaları, Havacılık ve Uzay, Ar-Ge ve Teknoloji alanlarında meydana gelen tüm gelişmeleri etkin bir biçimde kamuoyuna sunmak amacıyla kurulmuştur.

Defence and Technology, bugün içinde bulunduğumuz bilişim çağında Türkiye ve dünyada meydana gelen savunma sanayi alanındaki çalışmalara anında, hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmak isteyen kamuoyuna ,yeni medya kavramının ana unsuru olan sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanarak ulaşabilmektedir.

Savunma sanayi küresel süreçte ülkelerin ekonomik ve siyasal güçlerini belirlemede en önemli etkendir. Teknolojik gelişmenin süratli olduğu bu dönemde savunma sanayinin gelişimi de hız kazanmıştır. Özellikle Ortadoğu, Kuzey Afrika ülkeleri, Ukrayna ve Azerbaycan-Ermenistan krizi, Rusya ile yaşanan sorunlar, 30 yıldır devam eden bölücü terör örgütü PKK ile mücadelenin yanında güney komşularımızda türeyen DAEŞ terör örgütünün ülkemize yönelik saldırıları Türk Silahlı Kuvvetleri’nin önemini bir kat daha artırmış ve bu durum milli savunma sanayinin krizlerle iç içe olan Türkiye’de hayati bir konumda olduğunu göstermiştir.

Bu sebeple 2000’li yılların başlarına kadar dışa bağımlı olarak savunma sanayini ikame eden Türkiye bu değişim karşısında ayakta durabilmek ve caydırıcılığını en üst düzeyde sağlayabilmek için savunma sanayisindeki gelişmelere göre silahlı kuvvetlerini modernize etme noktasında çalışmalarına hız vermiştir.

Bunun sonucunda son 10 yılda kendi silahlı kuvvetlerinin ihtiyaçlarını öz kaynaklarından elde etmekle beraber dünya devletlerine ihracatını da artırmıştır.

Defence and Technology olarak savunma sanayii alanında faaliyet gösteren şirket, KOBİ ve yan sanayii firmaların ya da bu alanda faaliyet göstermek isteyen firmalarında kamuoyuna kendilerini tanıtmalarını sağlamayı amaçlamaktayız.