SON EKLENENLER
Güvenlik güçlerinin Sarsılmaz  gücü 'SAR 109T'

Güvenlik güçlerinin Sarsılmaz gücü 'SAR 109T'

ÜRÜN/PROJE/
5 ay önce
5240 Görüntülenme

Avrupa’nın en büyük silah üretim tesisinde üretimlerini gerçekleştiren Sarsılmaz, kolluk kuvvetlerinin yakın muharebe ortamlarında taktik ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla SAR109T makineli tabancasını özgün olarak tasarladı.

Google Haberlerde bizi takip etmek için tıklayınız

Dünyanın önde gelen hafif silah üreticilerinden biri olan Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünün yanı sıra Amerika, Uzak Doğu, Avrupa, Afrika gibi toplamda 81 ülkeye, üretimlerinin büyük bir kısmını ihraç eden Sarsılmaz tabanca, makineli tabanca, piyade tüfekleri ve makineli tüfekleri ile başarıyla hizmet veriyor.

Yakın muharebede kullanılabilme ve taktik ihtiyaçları karşılamaya yönelik geliştirilen SAR 109T, hafifliği, etkili ve kolay kullanılabilirliği ve yüksek hızda çalışma kapasitesi ile öne çıkıyor.Modüler gövde yapısı sayesinde her türlü aksesuarın kolayca takılabildiği silaha, NATO standartlarına göre tasarlanmış aksesuar rayı içeren gövde üzerine standart monte tertibatına sahip her türlü aksesuar takılabiliyor.

NATO standardı 9×19 mm çapında mühimmatı ateşleyen SAR 109T, mermi beslemesini, 10, 20 veya 30 kapasiteli şarjörlerden sağlıyor. Dakikadaki atım hızı yaklaşık 900 olan silahın namlu uzunluğu 220 mm, 30 mermi kapasiteli tam dolu şarjörlü ağırlığı ise 3.032 gramdır.Fonksiyonel prensip olarak geri tepme sistemiyle çalışan SAR 109T Makineli Tabancanın kavramayı kolaylaştıran polimer ray kılıfları ve modern kompakt taktik dipçiği kullanıcıya kolaylık sağlıyor.

SAR 109T, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde yer alan Polis Özel Harekat personeli tarafından, muharebe sahasında aktif şekilde kullanılıyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com