SON EKLENENLER
Geleceğin güvenlik teknolojilerine ASELSAN imzası

Geleceğin güvenlik teknolojilerine ASELSAN imzası

SİBER/
9 ay önce
3583 Görüntülenme

Yapay Zekâ Tabanlı Geleceğin Güvenlik Konseptleri Çalıştayı, Jandarma Genel Komutanlığı MEBS Başkanlığı Haberleşme ve Bilgi Teknolojileri (HBT) Daire Başkanı Hasan Sümer ve ilgili şube müdürlerinin katılımlarıyla ASELSAN’da gerçekleştirildi.

Google Haberlerde bizi takip etmek için tıklayınız

Çalıştayda, Güvenlik Sistemleri Program Direktörlüğü tarafından Yapay Zekâ Tabanlı Geleceğin Güvenlik Konseptleri sunumu yapıldı. Günümüzde kullanılmakta olan ve gelişen yapay zekâ tabanlı güvenlik uygulamaları ile birlikte kısa, orta ve uzun vadede kullanılması beklenen yapay zekâ tabanlı güvenlik uygulamaları ve güvenlik ihtiyaçları değerlendirildi.

Jandarma Genel Komutanlığı katılımcılarıyla birlikte ülkemizde kişi ve toplum güvenliğinin artırılmasını sağlamak, işlenen suçları azaltmak, işlenecek suçları önlemek ve kolluk kuvvetleri tarafından suça verilen tepkinin hızlandırılması sağlamak amacıyla yapay zekâ tabanlı önleyici kolluk uygulamalarının kullanımı değerlendirildi. Potansiyel önleyici kolluk uygulamaları ve ASELSAN’ın bu konudaki yetkinlikleri paylaşıldı.

Önleyici kolluk faaliyetlerinin yanı sıra çalıştayın öne çıkan önemli başlıklarından bir tanesi ASELSAN yapay zekâ tabanlı video analiz uygulamalarıydı. Bu alanda ASELSAN’ın hali hazırdaki ürün ve yetkinlikleri ile birlikte yol haritaları paylaşıldı. Bu alandaki teknolojik gelişmeler birlikte değerlendirildi.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com