SON EKLENENLER
Finlandiyalı CV90'ların ömrü uzayacak

Finlandiyalı CV90'ların ömrü uzayacak

KARA/
6 ay önce
4876 Görüntülenme

BAE Systems, Finlandiya Ordusu'nun CV90 Zırhlı Muharebe Araçlarının hizmet ömrünü uzatacak.

Google Haberlerde bizi takip etmek için tıklayınız

Finlandiya Silahlı kuvvetleri  2000 yılından beri hizmette olan 102 adet CV90 muharebe araçlarının yarı ömür modernizasyonu için BAE Systems ile 32 milyon dolar değerinde bir sözleşme imzaladı. 2026 yılına kadar modernize edilecek araçların 2030 ve sonrasına kadar hizmet vermesi ve beka yeteneğinin artırılmasıyla birlikte modern teknolojik alt sistemlerle donatılması amaçlanıyor.

Optik, elektrik ve elektronik sistemler, yakın mesafe gözetleme, sürücü görüş, yön bulma ve seyrüsefer sistemleri gibi yüksek teknoloji görev ekipmanlarıyla donatılacak araçların beka kabiliyeti önemli ölçüde artırılacak ve kullanım ömrü uzatılmış olacak.

BAE systems geçtimiz yıllarda Danimarka, Hollanda, Norveç ve İsveç'in envanterindeki CV-90 lar için modernizasyon programları başlatmış, Norveç ile maliyeti 50 milyon doları aşan 20 adet ek CV90 zırhlı muharebe aracının tedariki için sözleşme imzalamıştı.

Bekâ kabiliyeti, ateş gücü ve yüksek hareketliliği ile öne çıkan bir platform olan ve farklı modellerde 1200 adedi hizmette olan CV90’lar Finlandiya'nın dışında Danimarka, Estonya, İsveç, İsviçre, Hollanda ve Norveç Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yer alıyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com