SON EKLENENLER
Filipin Donanmasına İsrail botu

Filipin Donanmasına İsrail botu

DENİZ/
9 ay önce
3597 Görüntülenme

Çin'in artan etkisine karşı modernizasyon çalışmalarına hız veren Filipin Deniz Kuvvetleri, İsrail Tersanelerinden Shaldag Mk V devriye botları tedarik edecek.

Google Haberlerde bizi takip etmek için tıklayınız

Filipin Donanması, 8 Shaldag MK V sınıfı devriye botu tedariki için İsrail Tersaneleri ile anlaşma imzaladı.

İsrail Tersaneleri, İsrail Savunma Bakanlığı ve Filipinler Deniz Kuvvetleri arasında imzalanan 128 milyon değerindeki anlaşma 8 botun inşasının yanı sıra Filipinler'in Cavite Donanma Tersanesi'nin modernizasyonunu kapsıyor.

Öte yandan botlar için Typhoon ve Mini Typhoon RCWS uzaktan komutalı silah sistemi ve sadece 4 botu kapsayan Typhoon-MLS NLOS ve Spike NLOS füzelerinin temini için İsrailli Rafael firması ile de 80 milyon dolar değerinde silah sistemleri ve mühimmat anlaşması imzalandı.Kıyı suları ve açık denizlerde ani taarruz, antikorsanlık, terörle mücadele, arama-kurtarma ve kritik yapıların korunması görevleri için geliştirilen SHALDAG sınıfının en büyük üyesi olan SHALDAG MK V,  alüminyum malzeme kullanılarak inşa edilmiştir.

12 knot hızla menzili 100 NM olan platformun uzunluğu 32.65  metre, genişliği 6.20 metre, deplasman 95 ton, maksimum 40+ knot sürate ulaşabiliyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com