SON EKLENENLER

"EAGLE" ailesi 230 milyon km yol gitti

KARA/
8 ay önce
6003 Görüntülenme

General Dynamics tarafından üretilen EAGLE araç ailesi, dünya çapındaki operasyonlarda 230 milyon km'den (142 milyon mil) fazla yol kat etti.

Sınıfının en modern zırhlı araçlarından biri kabul edilen EAGLE Araç Ailesi hali hazırda dünya çapında 1.500'den fazla aracıyla hizmet veriyor. 4x4 ve 6x6 versiyonları mevcut olan Eagle, hem mevcut hem de gelecekteki gereksinimleri karşılamak için ideal bir platform olarak yüksek hareket kabiliyetine sahip. Almanya, Danimarka ve İsviçre Orduları tarafından tercih edilen muharebe alanlarında kendini kanıtlayan Eagle araç ailesi mayın, el yapımı patlayıcı (EYP) ve balistik tehditlere karşı personeli maksimum seviyede koruyor.

7,62mm makinalı tüfek, 12,7mm uçaksavar veya 40mm bombaatar takılabilen uzaktan kumandalı bir silah istasyonu ile donatılabilen aracın ağırlığı 10 tondur. Maksimum 110 km hıza ulaşabilen EAGLE'nin menzili 700 km'dir.

Araç ailesi modüler yapısı sayesinde; personel taşıyıcı, silah platformu, KBRN keşif, iç güvenlik, ambulans ve komuta kontrol araç konfigürasyonlarında ihtiyaç duyulan farklı görevlere uyarlanabiliyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com