SON EKLENENLER
CyThreat yerli malı belgesi aldı

CyThreat yerli malı belgesi aldı

SİBER/
6 ay önce
4455 Görüntülenme

Kamu ve özel sektör kullanıcılarına atak yüzey analizleri, zararlı yazılım analizleri, zafiyet bildirimleri ve siber tehdit durum raporları sunan STM'nin Siber Tehdit İstihbarat Portalı CyThreat, TRTEST Ürün Uygunluk Sertifikası almasının ardından önemli bir başarıya daha imza atarak Ankara Sanayi Odası (ASO) tarafından verilen Yerli Malı Belgesi’ni almaya hak kazandı.

Google Haberlerde bizi takip etmek için tıklayınız

Belgelendirme öncesinde, STM tarafından ASO’ya verilen kapasite raporu ve hesap cetveli ile ürün hakkında detaylı bilgilerin yer aldığı dokümanlar incelendi. Yapılan incelemelerin ardından CyThreat, yüksek teknoloji düzeyinde, yüzde 84,24’lük yerli katkı oranıyla “Yerli Malı Belgesi” almayı başardı.

Kamu ve özel sektörü yakından ilgilendiren, siber tehdit ve saldırıları önleme amaçlı geliştirilen CyThreat çeşitli kaynaklardan (deep/dark web, sosyal medya, forum vb.) optimize şekilde topladığı verileri rapor ve bildirimler ile kullanıcılarına sunuyor.

CyThreat; zafiyet önceliklendirme, oltalama tespiti, deep/dark web izleme yetenekleri ile güncel kara liste verilerini güvenlik cihazlarına entegre eder ve görev yönetimi özelliği ile tespit edilen bulgularla olay takibi yapılabilir. Böylece kurum ve kuruluşlar, siber tehdit aktörlerine karşı koruyucu önlemler alınmasını sağlayarak olası saldırılar sonucunda meydana gelebilecek finansal ve manevi kayıpların önüne geçilebilir.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com