SON EKLENENLER
Cobra II Gana ordusunun hizmetinde

Cobra II Gana ordusunun hizmetinde

KARA/
7 ay önce
4820 Görüntülenme

Türkiye'nin önde gelen kara araç üreticilerinden Otokar, Batı Afrika ülkesi Gana'ya 40 Adet COBRA II aracı teslim etti.

Google Haberlerde bizi takip etmek için tıklayınız

Otokar üretimi 40 adet COBRA II 4×4 taktik tekerlekli zırhlı aracın, Gana Silahlı Kuvvetlerine teslim edilmesiyle ilgili olarak Gana Devlet Başkanı Nana Addo Dankwa Akufo-Addo, 31 Mart’ta yaptığı açıklamada, araçların, ülkenin kuzey sınırındaki tehditlere yönelik önemli bir unsur teşkil edeceği, ayrıca doğu ve batı sınırlarında kullanılacağına ifade etti.

Otokar geçtiğimiz yıl Kasım ayında, bir Afrika ülkesi ile 4x4 taktik tekerlekli zırhlı araçlar ile bu araçların yedek parça ve eğitim hizmetleri satışını kapsayan yaklaşık 25 milyon dolarlık bir ihracat sözleşmesi imzalandığını ve teslimatların 6 ay içerisinde tamamlanmasının planlandığını duyurmuştu.Otokar zırhlı araçları bugün 35’ten fazla ülkede 50’nin üzerinde kullanıcı envanterinde hizmet veriyor. Kendi sınıflarında dünyanın sayılı araçları arasında kabul edilen Otokar zırhlı araçları hareket kabiliyeti, koruma seviyesi ve beka kabiliyeti ile dikkati çekiyor.

Üstün hareket kabiliyetinin yanı sıra, COBRA II; arttırılmış balistik ve mayın koruması, geniş iç hacim, yüksek taşıma kapasitesi sunmaktadır. COBRA II geniş silah entegrasyon ve görev donanım ekipman opsiyonları sayesinde sınır koruma, iç güvenlik ve barış koruma harekatları da dahil bir çok görevde yer alabiliyor.COBRA II modüler yapısı sayesinde; personel taşıyıcı, silah platformu, KBRN keşif, kara gözetleme radar, iç güvenlik, ambulans ve komuta kontrol araç konfigurasyonlarına ihtiyaç duyulan farklı görevlere uyarlanabilmekte ve isteğe bağlı olarak amfibik seçeneği ile sunulmaktadır.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com