SON EKLENENLER
KATEGORİ

KARA

Türk zırhlısı ‘TULPAR’ göreve hazır Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç "Seri imalata hazır olan Tulpar Zırhlı Muharebe Aracı'nın son olarak ağustos ayında Şereflikoçhisar’da atış testleri başarıyla tamamlandı.
TULPAR gücünü test etti Dünyanın çeşitli coğrafyalarında yer alan kullanıcıların isterlerini ve değişen muharebe şartlarına cevap verebilmek için Otokar mühendislerince tasarlanan TULPAR Zırhlı Muharebe Aracı atış testlerini başarıyla geçti.
Türk ZMA’larına güçlü dokunuş Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) öncülüğünde yürütülen ZMA-15 Modernizasyon Projesi kapsamında, ASELSAN ve FNSS işbirliğiyle modernizasyonu tamamlanan prototip araç günyüzüne çıktı.
'Piranha' teslimata hazır Rusya’nın saldırgan hamlelerinden ve Karadeniz'e yönelik korkutan askeri hareketliliğinin ardından Romanya orduya yapılan yatırımlarını arttırdı.
Belçika 'Oshkosh' için imzayı attı Belçika Savunma Bakanlığı, Oshkosh Savunma ile 322 Oshkosh Komuta ve İrtibat Aracı (CLV) konfigürasyonunda JLTV üretimi için bir sözleşme imzaladı.
TSK'ya yeni modüler üs bölgesi Savunma Sanayii Başkanlığı ile ASELSAN arasında imzalanan sözleşme doğrultusunda, Modüler Geçici Üs Bölgesi Projesi kapsamında yeni MGÜB'ler, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin hizmetine girdi.