SON EKLENENLER
KATEGORİ

KARA

ALTAY 'SAMUR' ile suları aşacak Türk savunma sanayisinin ilk özgün tasarım ve geliştirme projesi olan SAMUR Seyyar Yüzücü Hücum Köprüsü Altay tankı ile sudan geçiş faaliyetleri gerçekleştirdi.
ABD'de 2020'nin en iyisi 'SAR 9X' Sarsılmaz tarafından tamamı yerli tasarım ve olanaklarla geliştirilen ve “Türkiye’nin Özgün ve Yerli Tabancası” olma özelliği taşıyan SAR 9X, dünyanın en büyük silah pazarı ABD’de “2020 Yılının En İyi Tabancası” seçildi.
'Redback' Avustralya'da işe başlıyor Avustralya Ordusu'nun Land 400 Faz 3 programı kapsamında Güney Koreli AS21 Redback'in tanıtımı yapıldı.
'ALTAY' motorunu bekliyor! Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Altay tankının seri üretimi kapsamında ihtiyaç duyulan motorların ihraç izninin reddedilmediğini ve beklemede durduğunu söyledi.
ASELSAN'dan 'TAYAS' teslimatı Milli Savunma Bakanlığı (MSB) ile ASELSAN arasında imzalanan sözleşme kapsamında yürütülen Yeni Mobil Sistemi (TAYAS) projesinin, Ağustos 2017’de ilk safha, Nisan 2018’de ikinci safha ve Aralık 2020’de üçüncü ve son safha teslimatının kabulü tamamlandı.
Type-X sahaya indi Avrupa'nın önde gelen robotik ve otonom sistem geliştiricisi Milrem Robotics tarafından geliştirilen orta sınıf Type-X Robotik Muharebe Aracı, ilk testlerini başarıyla geçti.