SON EKLENENLER
KATEGORİ

GÜNDEM

Bitlis'te Cougar helikopteri düştü! Milli Savunma Bakanlığı Bingöl'den kalkan askeri helikopterin kaza kırıma uğradığını, 11 personelin şehit olduğunu, 2 personelin yaralandığını bildirdi.
Savunma ve Havacılık ihracatı yükselişte Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre Türk Savunma ve Havacılık Sanayii Şubat 2021’de 233 milyon 225 bin dolar tutarında savunma ve havacılık ihracatı gerçekleştirdi.
Meteksan Savunma Akkuyu NGS projesinde görev alacak Savunma Sanayii alanında elde ettiği tecrübe ve teknolojik kazanımları sivil sektöre taşıyan Meteksan Savunma, Akkuyu Nükleer Güç Santrali projesi kapsamında Yangın Eğitim Simülatör kompleksi kuracak.
Türkiye ile yeni askeri iş birliği Katar Savunma Bakanlığı, Ortak Askeri Yüksek Komitenin üç gün süren üçüncü toplantısının sonunda Türkiye ile yeni iş birliği anlaşmaları imzaladığını duyurdu.
Türkiye ile Bosna Hersek arasında askeri işbirliği Türkiye ve Bosna Hersek arasında Askeri Mali İşbirliği Anlaşması ve Nakdi Yardım Uygulama Protokolü imzalandı.
Petrol boru hatları ASELSAN'a emanet ASELSAN bünyesinde geliştirilen Akıllı Şebeke Sistemleri bileşenleri BOTAŞ petrol ve doğal gaz şebekelerinde kullanılmaya başlandı.