SON EKLENENLER
KATEGORİ

GÜNDEM

ABD, Avrupa ve Afrika'daki kuvvetlerini birleştirdi ABD Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Avrupa Kuvvetleri (EUCOM) ile Afrika Kuvvetleri (AFRICOM) komutanlıklarının bünyesindeki kara güçlerini tek komutanlık altında birleştirdiklerini açıkladı.
Almanya: "Türk gemisinde yasak malzeme bulunmadı" Almanya Savunma Bakanlığı Sözcüsü Thiels, Akdeniz'de Türk gemisine yapılan hukuk dışı aramaya ilişkin geminin yükünde yasak olan herhangi bir malzeme bulunmadığını açıkladı.
Alman fırkateyni, Akdeniz'de Türk gemisine baskın yaptı Türkiye'den Libya’ya giden bir yük gemisi Pazar günü, Avrupa Birliği’nin (AB) İrini Harekatı kapsamında bir Alman fırkateyni tarafından Akdeniz'de durdurularak, uluslararası hukuka aykırı bir şekilde saatlerce arandı.
Türkiye'ye silah ambargosu talebi Almanya'da muhalefetteki Yeşiller ile Sol Parti, Doğu Akdeniz, Dağlık Karabağ, Libya ve Suriye politikası nedeniyle Türkiye'ye silah ambargosu uygulanması için meclise teklif sundu.
Hollanda, Kuzey Irak'a asker gönderecek Hollanda, Kuzey Irak'a ve Mali’de Birleşmiş Milletler'e (BM) bağlı görev yapan barış gücü MINUSMA'ya askeri destek sağlayacak.
İsrail F-35’leri Güney Kıbrıs semalarında İsrail F-35 Adir uçakları “Onisilos-Gedeon Tatbikatı”nda Güney Kıbrıs semalarında uçtu.