SON EKLENENLER
KATEGORİ

DENİZ

İsrailli avcıdan tam isabet İsrailli Rafael firması, Oshkosh JLTV Ortak Hafif Taktik Aracına monte edilen SPIKE NLOS testlerinin başarıyla gerçekleştirildiğini duyurdu.
Ukraynalı MİLGEM'ler için işler yolunda Ukrayna ve Türkiye arasında imzalanan anlaşma kapsamında Ukrayna Deniz Kuvvetleri için MİLGEM korvetlerinin ilkinin inşası sürüyor.
İspanya'dan Suudilere dördüncü korvet İspanyol Navantia Tersanesi'nin Suudi Arabistan Deniz Kuvvetleri için inşa ettiği dördüncü Avante-2200 sınıfı korvet Jazan suyla buluştu.
Hint Donanmasına onuncu Poseidon Boeing, uzun menzilli denizaltı savunma harbi, istihbarat, keşif ve gözlem (ISR) faaliyetlerini geliştiren Hindistan Donanması'na onuncu P-8I deniz karakol uçağını teslim etti.
Mavi Vatan'a yeni insansız muhafızlar Mavi Vatanın güvenliği için ASELSAN ve SEFİNE Tersanesi yeni insansız deniz araçları geliştiriyor.
Yerli 'Deniz Topu' test atışlarına başlayacak Makina Kimya Endüstrisi (MKE) Genel Müdürü Yasin Akdere, "Deniz Kuvvetlerimizin ihtiyacı olan ve milli savaş gemimiz MİLGEM’lerin vurucu gücünü oluşturan 76/62mm Deniz Topu geliştirme faaliyetlerinde son aşamaya gelindi test atışlarına başlayacağız" dedi.