SON EKLENENLER
KATEGORİ

DENİZ

Anadolu ile donanmanın hareket yeteneği artacak Sedef Tersanesinde yapımı süren TCG Anadolu gemisinden yayımlanan Söz Yetenekte programına katılan Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, geminin başlangıçta çok maksatlı hücum gemisi olarak planlandığını daha sonra bir güç aktarım platformu olarak düşünüldüğünü söyledi.
Yeni uçak gemisi için güç birliği Fransa’nın yeni nesil uçak gemisi programı kapsamında Naval Group ve Chantiers de l’Atlantique, firmaları güçlerini birleştirdi.
Poseidon kapış kapış Boeing  ABD donanması ve Avustralya Hava Kuvvetlerinden 11 adet P-8A Poseidon deniz devriye uçağı siparişi aldı.
Suudi korvet suda İspanyol Navantia Tersanesi'nin Suudi Arabistan Deniz Kuvvetleri için inşa ettiği üçüncü Avante-2200 sınıfı korvet Ḥaʼil suyla buluştu.
Mavi Vatan'ın gözdesi 'Albatros' ALBATROS-T İnsansız Su Üstü Hedef Botu Ege, Marmara ve Doğu Akdeniz’de eş zamanlı icra edilen Mavi Vatan 2021 Tatbikatı başarıyla görev aldı.
Dünyanın gözü ZAHA'da FNSS tarafından Türk donanması için geliştirilen Zırhlı Amfibi Hücum Aracı (ZAHA) birçok ülke tarafından takibe alındı.