SON EKLENENLER
KATEGORİ

DENİZ

SeaHawk'lara ASELSAN imzası ASELSAN, Türk Deniz Kuvvetleri’nin Sikorsky S-70 SeaHawk helikopterlerini Mode 5 IFF Dost Düşman Tanıma Tanıtma Sistemi ile donatacak.
ABD Donanmasına en gelişmiş 'Super Hornet' Boeing, F/A-18E/F Super Hornet'in en gelişmiş versiyonunu ABD Donanmasına teslim etti.
Almanlar 'Poseidon' için imzayı attı Almanya hizmet ömrünün sonuna gelen P-3C Orion uçağının yerine geçecek olan P-8A Poseidon uçakları için Boeing ile anlaşma imzaladı.
Yunanistan ile Fransa arasında 'Belharra' mutabakatı Türk Deniz Kuvvetlerinin Akdeniz ve Adalar denizinde artan varlığına karşı donanmasına modern sistemler katmak için çalışmalar yürüten Yunanistan, Fransa ile fırkateyn alımı için mutabakat imzaladı.
STM'den denizaltılara yerli torpido kovanı Dünyada sayılı ülkelerin üretimini yapabildiği, denizaltı torpido kovanlarının yer aldığı baş kısım (Section 50), ilk kez Türkiye’de, yerli ve milli imkanlarla, STM mühendisliği ve koordinasyonunda üretildi.
P-72'nin gözleri Akdeniz'in üzerinde Deniz Kuvvetleri Komutanlığının gözü, kulağı olarak mavi vatanda görev yapan, denizaltı savunma harbinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin etkinliğini daha da artıran P-72 deniz karakol uçağı Akdeniz’de görev uçuşu gerçekleştirdi.