SON EKLENENLER

"Boxer" için işler İngiltere'de iyi gidiyor

KARA/
1 yıl önce
20448 Görüntülenme

Rheinmetall BAE Systems Land (RBSL), Birleşik Krallık Savunma Bakanlığı'nın (MoD) Mekanize Piyade Aracı (MIV) programı için Rheinmetall Landsysteme'den 860 milyon sterlin değerinde bir alt sözleşme aldı.

Rheinmetall BAE Systems Land (RBSL) Salı günü, İngiliz Savunma Bakanlığı tarafından Mekanize Piyade Aracı programı için 860 milyon sterlin değerinde alt sözleşme verildiğini duyurdu.

Kasım 2019'da iki Alman şirketi Rheinmetall ve Krauss-Maffei Wegmann arasındaki ortak girişim olan ARTEC, İngiliz ordusuna 500'den fazla Boxer aracı teslim etmek için 2,3 milyar sterlinlik sözleşme imzalamıştı. 860 milyon sterlin değerindeki bu alt sözleşme ile program için önemli bir kilometre taşı daha aşıldı. Program kapsamında 260'ın üzerinde Boxer aracı RBSL tarafından Telford'daki tesislerde üretilecek.

 Balistik ve mayın tehditlerine karşı yüksek düzeyde koruma sunan modüler zırh yapısına sahip Boxer, azami 103 km hız yapabiliyor. 9 personel taşıma kapasitesine sahip olan aracın menzili 1050 km. Boxer; Zırhlı Personel Taşıyıcı, Zırhlı Muharebe Aracı, Havan Aracı, İstihkam Aracı, Zırhlı Kurtarıcı, Komuta Kontrol Aracı ve Ambulans gibi farklı görevler için de uygundur.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com