LOADING

Type to search

Gündem

PARS ALPHA Arabistan’da sahneye çıkıyor

Share

FNSS, 35 yıllık deneyimini gözler önüne seren ürünlerini ve hizmetlerini sergileyeceği World Defense Show’un ilk gününde PARS ALPHA 8×8 Yeni Nesil Zırhlı Muharebe Aracının tanıtımı gerçekleştirecek. Fuarda aynı zamanda modernizasyonu FNSS tarafından, yerli üretim ile Suudi Arabistan’da tamamlanan M113A4 araçları da Suudi Arabistan Kara Kuvvetleri tarafından açık sergi alanında sergilenecek.

Suudi Arabistan Krallığı ve Körfez İşbirliği Konseyi ülkeleri FNSS için büyük önem taşıyor. FNSS, 1997 yılında Birleşik Arap Emirlikleri pazarına gerçekleştirdiği savunma sistemlerinin ihracatı ile Türk Savunma Sanayiinin Birleşik Arap Emirlikleri ihracatına açılması konusunda belirleyici bir rol oynamıştı. Bu girişim, bölgede Suudi Arabistan’da, Bahreyn’de ve Umman’da toplamda 1 milyar ABD doların üzerinde, bir dizi modernizasyon programıyla sonuçlanarak büyük bir etki oluşturdu.

20 yıldan fazla süre boyunca FNSS, kapsamlı Entegre Lojistik Destek hizmetleri sunarak bölgedeki varlığını sürdürüyor. FNSS, Suudi Kara Kuvvetleri’nin (RSLF) Otomotiv ve Modernizasyon Merkezi’ni (AUC) yaklaşık 15 yıl başarılı bir şekilde işleterek, M113A4 Zırhlı Personel Taşıyıcıları hedefleyen önemli bir modernizasyon projesiş gerçekleştirdi.

Bu dönemde, FNSS’nin M113A4 modernizasyon projeleri boyunca yerine getirdiği Suudileştirme taahhüdü önemlidir. Savunma Bakanlığı ve RSLF’nin politikalarını koruyarak, FNSS, yerel işgücünü geliştirmek için önemli çaba harcamış ve yerel uzmanlıkla projenin yürütülebileceği bir ortamı teşvik etti. Bu girişimle birçok yerel şirket akredite edilmiş, böylece modernizasyon programı için alt sistem tedarikçilerine dönüşerek ülkenin endüstriyel altyapısını güçlendirdi. 

Bugüne kadar FNSS’nin himayesinde ve yerel yetenek desteğiyle geliştirilen 1000’den fazla M113A4 aracı modernize edilmiş olup, bu ortak girişim ayrıca FNSS ACV-19 platformu baz alınarak geliştirilen çok sayıda Zırhlı Komuta Aracı Filosunun da teslimini başarıyla tamamlamıştır.  

FNSS’nin bölgedeki deneyimi, bölgenin silahlı kuvvetlerinin evrilen gereksinimlerini karşılamak için yenilikçi savunma çözümleri sunma ve Suudi Arabistan’ın 2030 Vizyonu ile uyumunu sürdürme konusundaki taahhüdünün bir göstergesidir.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *